SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye Obradovic modeli…

Erkek Basketbol Takımı’nın, Obradovic önderliğinde 2 yıl üst üste Euroleague’de play-off oynamasından etkilenen Aziz Yıldırım, futbolun başına da böyle kariyerli bir ismi getirip başarıya ulaşmayı planlıyor.

Güncellenme: 08:09, 11/08/2016
Fenerbahçe’ye Obradovic modeli…

Fenerbahçe yönetimi, Teknik Direktör Vitor Pereira'nın görevine son verip dünyaca ünlü bir teknik adamı takımın başına getirmek için hazırlık yapıyor. Başkan Aziz Yıldırım, Pereira'dan boşalacak koltuğa kariyeri belli olan, futbolcuların ve taraftarların saygı duyacağı yabancı bir çalıştırıcıyı getirmeyi düşünüyor. Yıldırım, THY Euroleague'de üst üste 2 kez final four'a kalan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic önderliğindeki, Genel Menajer Maurizio Gherardini'nin başarılı sistemini, futbol şubesine de monte etmenin planlarını yapıyor. Yönetimden tam destek…

İLGİLİ HABERFenerbahçe - Grasshoppers maçı bilet fiyatlarıFenerbahçe – Grasshoppers maçı bilet fiyatları

Sarı-lacivertli yönetim de Başkan Aziz Yıldırım'a bu planlarında tam destek veriyor. Son dönemde yaşanan hüsranların artık tekrarlanmaması, iyi tir çalıştırıcıyla taraftarın da takıma olan güveninin artırılması düşünülüyor.

PELLEGRINI ‘EVET’ DEDİ

Fenerbahçe yönetimi, Şilili Teknik Direktör Manuel Pellegrini ile İspanya'nın Valencia kentinde bir görüşme gerçekleştirdi ve teklifini sundu. Pellegrini yıllık 6 milyon Euro ücret istedi. Yapılan görüşmeler sonunda yönetim, bu rakamı 4 milyon Euro'ya indirdi. Kariyeri tartışılmaz biri olan Pellegrini'nin de Fenerbahçe’nin teklifini prensipte kabul ettiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`den Rıdvan Dilmen`e bomba teklif!Fenerbahçe`den Rıdvan Dilmen`e bomba teklif!

Sarı-lacivertlilerin, Pereira ile yollarını resmen ayrılmasıyla şu an boşta bulunan Pellegrini'yi takımın başına getireceği belirtildi. Görüşmede takımla ilgili hocaya detaylı bilgi verilirken, oynanan hazırlık karşılaşmaları ve Monaco maçının görüntüleri de sunuldu. Manuel Pellegrini'nin de zaman yitirmeden, yardımcılarıyla Fenerbahçe ile ilgili hazırlıklara başladığı ifade edildi.

Bu arada Pellegrini olmazsa yönetim, Roma'nın eski teknik direktörü Rudi Garcia ve Alman Thomas Schaaf'ı da alternatifler arasında tutuyor.