SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’dan deplasman yasağı açıklaması

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, taraftarlara deplasman yasağının kaldırılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, "Futbola dostluk ve kardeşlik olarak bakıyorum. Rekabetin içerisinde bunun da olması gerektiğine inanıyorum. Eskiden böyleydi ve çok da keyifliydi" dedi, konuyla ilgili olarak yöneticilere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Güncellenme: 15:25, 11/08/2016
Trabzon’dan deplasman yasağı açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı’nın yaptığı toplantı sonrasında, yeni sezonda Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursaspor arasındaki deplasman maçlarına taraftar götürmeme uygulamasının kaldırılması yönündeki karar Trabzonspor cephesince olumlu karşılandı.

Taraftar deplasman yasağı ile ilgili olarak DHA’ya konuşan bordo mavili kulübün Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, karara sevindiklerini söyledi. Bülbüloğlu, futbola dostluk ve kardeşlik olarak baktığını belirterek, “Rekabetin içerisinde bunun da olması gerektiğine inanıyorum. Eskiden böyleydi ve çok da keyifliydi. Bu yapılabilirse, futbolun çok daha keyifli hale geleceğini düşünüyorum. Trabzon’a gelen herkes bizim misafirimizdir. Alınan bu kararın ardından çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Biz de gidip deplasmanlarda takımımızı destekleyelim. Tabi ki bu bir olgunluk gerektiriyor ve yöneticilere de büyük iş düşüyor. Verecekleri dostluk mesajları ile bu kararı destekleyip, kin ve nefret ortamından çıkarmamız gerekiyor. Öyle olduğu zaman futbol daha keyifli hale gelecektir” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’un etkin taraftar gruplarından Trabzonlu Gençler Grup lideri Mehmet Fındıkçı ise, alınan karardan memnun olduklarını söyledi. Fındıkçı, deplasman yasağının yanlış bir karar olduğunu belirterek, “İnsanların Türkiye’de rahatça deplasmana gidip takımlarını desteklemeleri lazım. Yanlış bir uygulamaydı ve bir hatadan dönüldü. İnşallah bu olaydan sonra Türkiye’de futbolda daha iyi görüntüler yaşanacak.

Biz de yeni sezonda üzerimize düşeni yapacağız. Bu takım bizim ve başka Trabzonspor yok. Her zamankinden daha çok destek olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:24,