SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa’da ‘Timsah Arena’ olarak bilinen Büyükşehir Belediye Stadyumu’na yerleştirilecek merakla beklenen ‘Timsah Kafası’ için çalışmaya başlandı. Parça üretimlerine başlayan yüklenici firmayı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1 ay içinde de stadyumda montaj çalışmalarına başlanacağını söyledi.

TEMELİ 2011’DE ATILMIŞTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli 2011 yılının Haziran ayında atılan, 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri konumundaki stadyum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açıldı. Takımın simgesiyle özdeş olarak timsah görünümünde inşa edilen stadyumda, timsah kafasını oluşturan bölüm yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle yapılamadı. Yüklenici firmanın iflas ertelemesi alması üzerine ortaya çıkan sıkıntılı süreç, Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesi ile aşıldı. Çelik konstrüksiyon konusunda uzman, Cemdemir A.Ş.’de bu konuda çalışma başladı.

1 AY İÇİNDE BAŞLIYOR

Timsah kafasıyla ilgili hazırlık imalatlarının yapıldığı firmayı yerinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, üretim hakkında bilgiler aldı. Başkan Altepe, şöyle dedi:

”Kamuoyunda en çok konuşulan kısım timsahın başıydı. Daha önceki yüklenici firmaların sıkıntıya girmesi, iflas ertelemesi almasıyla birlikte sıkıntı yaşamıştık.

Artık timsahın başı da Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde Bursa’da yapılmaya başladı. Çelik konstrüksiyon konusunda uzman olan Cemdemir firmasına malzemeler geldi. Parça üretimleri başladı. Bir ay içinde montajlara başlanacak. Bu çalışmalar tamamlandığında da dünyanın en gösterişli, ilgi çeken stadyumlarından biri Bursa’mızda olacak.”

SİNEKLİKLER BOYANIYOR

Öte yandan stadyumu çevreleyen ve açık renk olması yüzünden görselliği bozan sinekliklerin de boyanması işlemine başlandı. Yapılan çalışma tamamlandığında sinekler koyu yeşil olacak ve görüntü bütünlüğü sağlanacak.