SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira ile yönetim arasında savaş çıktı!

Vitor Pereira ve Fenerbahçe arasında soğuk rüzgarlar esiyor! Portekizli Fenerbahçe'de son günlerini yaşıyor..

Fenerbahçe taraftarlarının ‘istenmeyen adam’ ilan ettiği Vitor Pereira, ‘mutlu adam’ı oynarken yönetimde onu köşeye sıkıştırmak için hamlelerini sıklaştırdı.
Fenerbahçe yönetimi’nin, göndermeyi düşündüğü teknik direktör Vitor Pereira gitmemekte direniyor. Portekizli, “Ailemle Türkiye’de çok mutluyuz. Hedefim Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşamak. Beni istemiyorsanız tek taraflı olarak sözleşmemi feshedin” diyerek, yönetime rest çekti.
Oyunculara fiziksel dayanıklılık testi yaptırmayan ve ‘Benim antrenman sistemim şampiyon yapar’ diyen Vitor Pereira’ya müdahale geldi.
Artık antrenman sistemini yerli antrenörler belirliyor. Başkan Yıldırım, Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu ve yerli antrenörlerden oyunculara test uygulanmasını istedi. Portekizli ise idarecilerin tüm isteklerini kabul ederek, tazminat bekliyor. Yönetimin son hamlesi ise Vitor Pereira’nın yardımcılarını görevden almak oldu.
Yönetim de Pereira’nın hareket alanını daraltarak istifa etmeye zorluyor, antrenman sistemine müdahale ediyor. Yardımcı antrenör Fatih Yıldız’ın yetkileri artırıldı.
Sarı-lacivertliler, Vitor Pereira ile yollarını ayırmak için her türlü yöntemi denerken, yeni hoca konusunda da Alman teknik direktör Thomas Schaaf ile de prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi.
Fenerbahçe yönetimi, Pereira ile bağlarını kopardığı anda, Schaaf’ı açıklayacak.