SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig’de geçtiğimiz sezon şampiyonluğu elde eden Leicester City takımında teknik direktör Claudio Ranieri’nin sözleşmesi uzatıldı. Tecrübeli teknik adam takımı ile olan sözleşmesinin 2020’ye kadar uzattı.

Sky Sports’un geçtiği son dakika haberi, İtalyan çalışırıcının kulünü ile yeni bir sözleşme imzaladığını bildirdi. Düşük bütçeli takımla mucize denilebilecek bir şampiyonluk elde eden deneyimli teknik adam, Premier Lig’de de yılın teknik direktörü seçilmişti.

Bu sezon mevcut kadrosunu önemli oyuncularla güçlendiren Leicester City, N´Golo Kante, Paul Konchesky, Ahmed Musa, Nampalys Mendy, Ron-Robert Zieler gibi oyunculara 85 milyon Euro civarında bonservis bedeli ödedi. Bunlardan en pahalısı Chelsea’den transfer edilen Fransız Milli Futbolcu N’Golo Kante oldu.

Karişyerinde Napoli, Cagliari, Fiorentina, Valencia, Parma, Juventus, Roma, Inter, Monaco, Yunanistan Milli Takımı gibi ekipleri çalıştıran 64 yaşındaki teknik adam, kariyerinin ilk İngiltere Premier Lig şampiyonluğunu elde etmişti.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER Claudio Ranieri

Yayınlanma Tarihi:11:54,