SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kone’den Hepatit B cevabı

Kanında hepatit B virüsü (HBV) çıkan Göztepe'nin yeni transferi Famoussa Kone, "Son derece sağlıklıyım ve dimdik ayaktayım. Taraftarımız endişe etmesin. Gollerimle geliyorum" dedi.

Güncellenme: 12:10, 10/08/2016
Kone’den Hepatit B cevabı

PTT 1’inci Lig takımlarından Göztepe’de kanında hepatit B virüsü (HBV) tesbit edilen yeni transfer Famoussa Kone, “Son derece sağlıklıyım ve dimdik ayaktayım. Taraftarımız endişe etmesin. Gollerimle geliyorum” dedi.

Virüsü nasıl kaptığını bilmediğini söyleyen Malili golcü, tahlil sonuçları çıkınca kendisinin de şaşırdığını belirterek, “Yapılan testler sonucu sadece taşıyıcı olduğum, karaciğerimin virüsten herhangi bir şekilde etkilenmediği ortaya çıktı. Doktorlar mevcut tablonun futbol oynamama engel olmadığını söyledi. Dört gözle yeni sezonun başlamasını bekliyorum” dedi.

Belirli periyotlarla doktor kontrolüne gideceği, bunun dışında herşeyin yolunda olduğunu sözlerine ekleyen 22 yaşındaki futbolcu, “Tek düşüncem takımıma fayda olabilmek. Bunun için tüm gücümle çalışıyorum. Taraftarımız merak etmesin. Onları atacağım gollerle coşturacağım” diye konuştu.

Göztepe’ye geldiği için heyecanlı olduğunu kaydeden Kone, “Geçen sezon Samsunspor’da oynarken Göztepe’ye rakip olmuştum. Çok ateşli bir taraftarı olduğunu o zaman gördüm. Burada yıllardır gol ve golcü sıkıntısı yaşandığı söylendi. Artık böyle bir derdimiz kalmayacak” dedi.

BURUK 3 TAKVİYE İSTEDİ

Yeni sezon öncesi hedefini zirve olarak belirleyen Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk 3 transfer daha yapacaklarını söyledi. İki forvet, bir de stoper almayı düşündüklerini belirten genç teknik adam, “Erzurum ve Bolu kamplarında takımı yakından tanıdım. Savunmada bazı sorunlar yaşadık var ama bunları aşacağız. Ayrıca hücumu yönlendirecek oyunculara da ihtiyacımız var. Lige kadar gelişimimizi sürdüreceğiz” dedi. Kanında hepatit B virüsü saptanın Kone’nin sadece taşıyıcı olmasının kendisini rahatlattığını sözlerine ekleyen Buruk, “Dünyada pek çok insan HBV taşıyabiliyor. Önemli olan bu hastalığın ilerlememesi. Kone’de de böyle bir risk yok. Bizim için çok değerli bir isim” cümlelerini kurdu.

Yayınlanma Tarihi:12:09,