SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da büyük operasyon!

Yeni sezona revizyonla girecek olan Galatasaray'da büyük operasyon başladı...

Geçen yılkı tarihi hüsranın faturası ağır oldu. Takım içinde grupçuluk yapan Burak ve Emre Çolak ile yollar ayrıldı, Umut-Olcan kadro dışı bırakıldı. Selçuk’a devre arasına kadar şans verilirken, emektar Sabri de yolcu...
Galatasaray’da değişim rüzgârları sert esmeye başladı. Büyük başarılar kazanılması nedeniyle es geçilen takım içindeki gruplaşmaya bundan sonra müsaade edilmeyecek. Futbolcuya dayalı sistemi bitirmeye kararlı olan Başkan Dursun Özbek yönetimi, Burak Yılmaz’ı göndererek başladığı operasyonda, tarihi çöküşün ardından kalemleri tek tek kırmaya başladı. Emre Çolak’la sözleşme yenilenmedi.
Umut Bulut ve Olcan Adın kadro dışı bırakıldı. Kaptan Selçuk İnan’a, yaptığı katkılardan dolayı devre arasına kadar şans verilirken, Çin’e satılması gündeme geldi. Kaptanlık olayından beri kapris yapan emektar Sabri Sarıoğlu da gönderilecek.
2017 model yepyeni bir kadro isteyen Galatasaray yönetimi, bu yüzden yerli futbolcu transferine ağırlık verdi. Serdar Aziz, Emrah Başsan, Eren Derdiyok ve Tolga Ciğerci, uzun yıllar katkı vermeleri beklendiği için özellikle seçildi.
Muslera, Podolski ve Sneijder gibi dünya yıldızlarının bu yeni ve genç kadro içinde daha fazla sorumluluk alacağına inanan sarı-kırmızılılar, Bruma ve Sinan Gümüş gibi yeteneklerin de önünü daha fazla açacak.
Chedjou ve Dzemaili’ye taviz verilmeyecek. Almanya kökenli Hakan Balta ve Hamit Altıntop, gurbetçi futbolculara ağabeylik yapacak.