SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de geçen yılı şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, yeni sezona krizlerle başlamıştı. Mario Gomez ve Gökhan Töre’nin takımdan ayrılması ile sarsılan siyah-beyazlı kulüp, Jose Sosa’nın da gitmek istediği söylemesi ile şakına dönmüştü.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in en önemli hücum silahlarından biri olan Sosa, Türkiye’deki karışıklıkları bahane ederek ayrılmak istediğini yönetime iletmişti. Milan’ın talip olduğu Arjantinli futbolcunun transferi, İtalyan ekibinin Beşiktaş’ın istediği bonservis bedelini ödememesinden dolayı gerçekleşmemişti.

Beşiktaş, bu nedele bir süredir problem yaşadığı futbolcusu Sosa'nın teknik heyetle yaptığı olumlu görüşmelerden sonra affedildiğini ve bugün 18:00’de gerçekleştirilecek antrenmana katılacağını duyurdu. Arjantinli yıldızın takım arkadaşlarından ve teknik heyetten bu akşam yapılacak antrenmanda özür dilemesi bekleniyor.

Beşiktaş resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sözleşmesi devam eden oyuncumuz Jose Sosa, kulübümüz ve teknik heyetimizle yaptığı olumlu görüşmeler sonucunda affedilerek, bugün saat 18:00’da gerçekleşecek antrenmanla birlikte A Takımımıza katılacaktır. Kendisinin yeni sezonda ailemizin bir parçası olarak takımımızda yer alacağını kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Yayınlanma Tarihi:14:00,