SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kamerunlu yıldız Samuel Eto’o, Antalyaspor ile Beşiktaş’ın arasının açılmasına neden oldu. Adriano’nun imza töreninden sonra Eto’o sorusuna yanıt veren Fikret Orman’ın sözlerine üzerine Antalyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayette bulunmaya hazırlandıklarını açıkladı. Beşiktaş’ı transfer etiğini uygun davranmamakla suçlayan Akdeniz temsilcisine yanıt gecikmedi.

İLGİLİ HABERAntalyaspor TFF`ye şikayet edecekAntalyaspor TFF`ye şikayet edecek

Resmi internet sitesinden kamuoyuna duyuru yapan Beşiktaş, Samuel Eto’o transferi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Başkanımız Fikret Orman'ın dün basın toplantısı sırasında, Eto’o ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine yaptığı açıklama, Antalyaspor Kulübü tarafından çarpıtılmaktadır.

Başkanımız konuya açıklık getirmek adına yaptığı açıklamada, Beşiktaş JK’nın her kim olursa olsun hiçbir oyuncu için anti ahlaki bir işe girmeyeceğini özellikle vurgulamıştır.

Başkanımız ayrıca; Eto'o’nun aracılarla Antalyaspor'un ekonomik durumu nedeniyle Beşiktaş JK’ya gelmek istediğini iletmesi üzerine, oyuncu ile hiçbir temasa geçilmeden, “kendi” Yönetim Kurulumuzda konunun değerlendirildiğini ve yapılan iç değerlendirme sonucunda ortak görüş olarak “böyle bir durumda oyuncunun kendi kulübüyle resmi bir ilişkisi olduğu sürece Antalyaspor Kulübü ile görüşmeme ve ancak Beşiktaş JK’dan bağımsız olarak oyuncunun kulübüyle bağının resmi olarak kopması durumunda, konunun tekrar değerlendirebileceğine” karar verildiğini net bir şekilde belirtmiştir.

Bu iç değerlendirme hiçbir şekilde oyuncuyla yapılmamış olup, tamamen çıkan haberlere bir açıklama getirmek amacıyla Başkanımız tarafından dün basın toplantısında anlatılmıştır. Devamında da neden Antalyaspor Kulübü ile görüşmek istenmediği, “Daha Antalyaspor ile bir görüşme kararı aldığımız an en az iki futbolcumuza talip olacaklar” örneği ile açıklanmıştır.

Antalyaspor Kulübü, toplantı sırasında Başkanımızın kullandığı bu samimi dili ve açıklamaları kullanarak kendi menfaatleri doğrultusunda konuyu çarpıtmaya çalışmaktadır.

Kamuoyunun çarpıtılan bu açıklamalara itibar etmemesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK”