SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve yönetiminde adını koymasa da belirlediği dar kapsamlı “icra komitesi” ile hummalı bir çalışma yürütüyor. Geçmişten kalan borçlar, oyuncu yığılmaları ve kaybedilen marka değerini yeniden ayağa kaldırmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Kulübün lokomotifi olan futbol takımını Ersun Yanal'a emanet ettiler. Yanal ile birlikte transferlerde nokta atışı yapmak için ince eleyip sık dokudular. Geçmişteki hataları yapmamak için çok büyük özen gösterdiler. İlk hazırlık dönemi Slovakya'da yapıldı. Yeni transferlerin önemli bir kısmı bu kampa yetişmese de Macaristan kampında hepsi yer aldı. Yanal bir yandan alt yapıdan gelen gençleri takıma motive ederken diğer yandan yeni transferlerin uyum sorununu çözüp kısa sürede takıma kaynaşması için çaba sarfediyor. Elbette kolay değil.. Farklı kıta ve ülkelerden gelen insanları bir takımda toplayarak, motive edip, takım oyunu oynatmak ve onlardan istenilen başarıyı almak..

Trabzonspor şu ana kadar Ogenyi Onazi, Hyun Jun Suk , Ramil Sheydaev, Fabian Castillo ve Luis İbanez'i kadrosuna kattı. Bu oyuncularla ilgili çok fazla bir şey söylemek mümkün değil. Süper Lig hepsi için önemli bir vitrin belki de sıçrama tahtası olacak. Bazıları Yanal gibi ustanın elinde pişer, olgunlaşırlarsa yıldız olma şansları oldukça fazla. Tersi de olabilir. Trabzon'a çok yıldız ve adayı geldi, parlamadan dönen isimler de oldu.

Trabzonspor Macaristan'da sorunsuz bir hazırlık kampı geçiriyor. Oynadığı 5 hazırlık maçında yenilmedi. Rakip kalelere 20 gol atarken kendi kalesinde sadece bir gol gördü. Bu saha sonuçları takımı havaya sokmasın. Çok ciddi rakipler olduğunu söylemek mümkün değil. Bu maçlar Teknik Direktör Ersun Yanal'ın takımı motive etmeye çalışırken eldeki oyuncuların mevkilerindeki verimliliklerini artırmak ve oyun planını oturtmak için iyi bir antrenman maçları oldu. Kamp döneminde Yusuf Erdoğan, Okay Yokuşlu ve Mehmet Ekici gibi isimler formu ile parmak ısırtıyor. Geçtiğimiz sezonun suskun isimlerinin öne çıkması hem taraftarı hem de teknik heyeti memnun ediyor.