SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mete Gazoz hayalini gerçekleştirdi

Olimpiyat kafilesindeki en genç Türk Sporcu olan Mete Gazoz, bireysel okçuluk kategorisinde Rio 2016 Olimpiyatlarına son 32 turunda veda etmesine karşın tüm Türkiye'yi gururlandırdı. İlk turda Fransız rakibi Pierre Plihon'u eleyen Gazoz'un bir hayalini de gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Mete Gazoz'un, eski bir milli bir sporcu olan babası Metin Gazoz'a "Bir gün olimpiyatlarda yarışacağım. Ve sen beni orada izleyeceksin" dediği öğrenildi. Olimpiyatlardaki okçuluk kategorisinde ilk turu geçerek göğsümüzü kabartan ancak son 32 turunda Hollandalı rakibi Sjef van den Berg'e elenen Gazoz böylece hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Güncellenme: 11:30, 09/08/2016
Mete Gazoz hayalini gerçekleştirdi

AMK Spor / Detay Haber

3 yaşından bu yana okçuluk sporu ile uğraşan Gazoz’un hayatını tam anlamıyla bu spora adadığı öğrenildi. İlerde makine mühendisi olmak istediğini de belirten Gazoz’un okçuluk kabiliyetini geliştirmek amacıyla geçmişte birçok spor ve aktiviteyle de uğraştığı ortaya çıktı. Geçmişte Gazoz’un sırt kaslarının gelişmesi için yüzme, denge kabilyeti kazanmak için basketbol sporlarıyla uğraştığı, ayrıca bakış açısı kazanmak ve görme kabiliyetini geliştirmek için de resim sanatıyla ilgilendiği ifade edildi.

13 yaşından bu yana hem gençler, hem de büyükler kategorisinde yarışan Gazoz, 2013 ve 2016 yapılan dünya gençler şampiyonasında ikinci olan Türk milli takımının bir parçasıydı. Gazoz, 2015 yılında ise gençler kategorisinde Avrupa ikincisi olmuştu. Mete Gazoz dünya sıralamasında 14’üncü sırasında bulunuyor.