SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’de Kone belirsizliği

Göztepe'de yeni transfer Famoussa Kone'nin kanında hepatit B virisüne (HBV) rastlanmasıyla yaşanan şok devam ediyor. Üç gün önce Bolu kampından apar topar İzmir'e getirilerek detaylı kontrolünden geçirilen Kone'nin sağlık durumunun henüz netleşmediği belirtildi.

Güncellenme: 15:15, 09/08/2016
Göztepe’de Kone belirsizliği

Son gelişmeler doğrultusunda Malili golcünün sözleşmesinin feshedilmesi gündeme gelirken, transfer sırasında kulübü FC Bastia’ya ödenen 330 bin TL bonservis ücreti ve futbolcuya verilen 100 bin TL imza parası yönetimin elini kolunu bağlıyor. Kone’nin takımda kalsa dahi belli bir tedavi süreci geçireceği için ligin ilk haftasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynanacak maça yetişmesinin zor olduğu, forvet olarak elde sadece Umut Nayir’in kalmasının teknik heyeti zora soktuğu bildirildi.

Kone’nin durumunun cuma gününe kadar netleşeceğini söyleyen teknik direktör Okan Buruk, futbolcunun şu anda kendisini iyi hissettiğini belirterek, “Kone takımla birlikte ve antrenman yapabilecek durumda. Çıkacak tahlil sonuçlarına göre yönetim bir açıklama yapacaktır” dedi.

Öte Başkan Mehmet Sepil’in gelişmelerden son derece rahatsız olduğu öğrenildi. Yurt dışında bulunan Sepil’in, Kone’nin sağlık kontrolünden geçirilmemesi iddiaları yüzünden sağlık kurulu ve teknik heyete tepki gösterdiği öne sürüldü. Bu arada yaşanan gelişmeler konusunda medyayı suçlayan yöneticiler “Kone ile ilgili yapılan haberler etik değil. Bundan sonra haber akışını sağlamayacağız” ifadelerini kullandı.

SAMSUNSPOR: GEÇEN SEZON SAĞLIKLIYDI

Geçen sezon PTT 1’inci Lig ekiplerinden Samsunspor’da kiralık olarak forma giyen Famoussa Kone’nin herhangi bir sağlık sorunu olmadığı belirtildi. Samsunspor’un Sportif Direktörü Deniz Coşkun Zeren, oyuncuyu ciddi bir sağlık kontrolünden geçirerek transfer ettiklerini belirterek, “Kone’yle ilgili haberleri gazetelerde okuyunca sağlık ekibimiz o dönemde yapılan tahlilere yeniden baktı. Hiçbir problel olmadığını gördük. Bizdeyken gayet sağlıklıydı. Virüsü sonra kapmış” dedi.