SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ravcı transferlerden memnun

Yeni Malatyaspor’da Bolu kampının ardından 4 günlük izne ayrılan sarı-kırmızılı oyuncular Perşembe günü Malatya’da toplanarak yeni sezon hazırlıklarının startını verecek.

Güncellenme: 17:28, 08/08/2016
Ravcı transferlerden memnun

Verimli bir kamp dönemini geride bıraktıklarını söyleyen Yeni Malatyaspor Kulübü Sportif Direktörü Ali Ravcı, “Yeni sezona olumlu yansıması muhtemel bir kamp ve transfer dönemi geçirdik” dedi.

“İnşallah iyi başlarsak sonu da iyi olur diye düşünüyorum”

Bolu'da gerek oynanan hazırlık maçları, gerekse de çalışmalarda takımın maksimum düzeyde bir performans ortaya koyduğunu kaydeden Ravcı, “Kampımızı sakatsız ve sorunsuz bir şekilde noktalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bolu'da çift etaplı bir kamp süreci geçirdik. Gerek antrenmanlarda, gerekse de maçlarda futbolcularımız maksimum bir performansa ortaya koydu. Kampta 4 hazırlık maçı oynadık. Bu maçlarda genel anlamda lige hazır bir görüntü ortaya koyduk. Şunu biliyoruz ki; hazırlık maçları hiçbir zaman gösterge değildir. Artık lig haftasına yaklaştık. Ligde ortaya koyacağımız performans şuan merak konusu. İnşallah iyi başlarsak, sonu da iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

“İhtiyaca göre 1 ya da 2 oyuncu daha alabiliriz”

Ravcı, transferle ilgili de konuşarak, “Geçen sezonlara göre daha faydalı bir transfer dönemi geçirdik diye düşünüyorum. Aldığımız futbolcuların neredeyse tamamı hazır bir görüntü ortaya koydu. Zaten kaliteleri de orta aldığımız oyuncuların. İhtiyaca göre bir ya da iki oyuncu daha alabiliriz. Diğer taraftan PTT 1.Lig'in kalitesine baktığımızda, kalite olarak geçen yılların üzerinde görünüyor. Zor bir sezon bizleri bekliyor. Umarım camia olarak sonu mutlu bitecek bir sezona başlarız” diye konuştu.