SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırvatlar İspanya’yı devirdi

B Grubu'nda oynanan maçta Hırvatistan bir ara 14 sayı geriye düşmesine rağmen İspanya'yı 72-70'lik skorla mağlup ederek olimpiyatlara galibiyetle başladı.

Güncellenme: 10:53, 08/08/2016
Hırvatlar İspanya’yı devirdi

Hırvatistan maça Ukic, Bogdanovic, Saric, Simon ve Bilan beşiyle başlarken İspanya’da Rubio, Llull, Fernandez, Mirotic ve Gasol beşiyle başladı.

İspanya ilk çeyreğe oldukça hızlı başlayan taraf oldu. Üst üste bulduğu sayılarla farkı açmaya başlayan İspanyollar ilk çeyreği 21-13’lük skorla önde kapattı. İkinci çeyrekte de Gasol’la etkili oyununu sürdüren İspanya soyunma odasına 38-32’lik üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyrekte iki takımda hücumda oldukça sıkıntı çekti. Hırvatistan bu periyotta farkı 14 sayıdan 7 sayıya kadar indirmeyi başardı ve üçüncü çeyrekte İspanya’ nın 54-47’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Son çeyrekte özellikle Bogdanovic etkili oyunuyla farkı kapatan Hırvatistan Ukic ve Saric’in de devreye girmesiyle, bitime 6 dakika kala ilk kez öne geçti (57-56).

Bu dakikadan sonra iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve üstünlük sürekli el değiştirdi. Bitime 17 saniye kala İspanya Mirotic’in attığı basketle farkı 1’e indirmeyi başarsa da karşılaşma Hırvatistan’ın 72-70’lik üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın yıldızı Hırvatistan adına 23 sayı üreten Bogdan Bogdanovic oldu.Planinic 11, Simon 10 sayıyla mücadele ederken, eski Anadolu Efes'li Dario Saric 8 sayı – 7 ribaund – 5 asistle oynayarak galibiyete katkı veren diğer oyuncular olurken İspanya’da Gasol’un 26 sayı ve 9 ribaundluk performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

Yayınlanma Tarihi:10:49,