SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın transferinde Arda Turan aracı

Beşiktaş'ın Barcelona'dan transfer ettiği Adriano, imza töreninde Arda Turan'ın bu transferde büyük rolü olduğunu açıkladı.

Güncellenme: 15:18, 08/08/2016
Beşiktaş’ın transferinde Arda Turan aracı

Beşiktaş’ın yeni transferi Adriano, imza töreninde açıklamalarda bulundu. Kazanmaya alışkın takımlarda oynadığını dile getiren Brezilyalı futbolcu, Beşiktaş’ın da böyle bir takım olduğunu ve burada da kazanmaya devam etmek istediğini söyledi. Adriano, transferde Barcelona’da koşturan Arda Turan’ın büyük emeğinin olduğunu birinci ağızdan açıkladı.

Adriano şu ifadelerini kullandı:

“Bütün Avrupa’da yaşadığım tecrübeleri yeni takımıma aktarmak istiyorum. Takım oyuncusuydum. Umarım taraftarlarıma da teşekkür ediyorum çok güzel karşıladılar beni. ”

“Daha önce Sevilla ve Barcelona’da oynadım. Doğru zamanda doğru takımlarda oynadım, takım adına iyi şeyler yapmak istiyorum. Eşimle şehre görmeye geldik. Söylenenlerin aksine çok sakin bir ortam vardı. Mükemmel bir şehir.”

“Her gün kendimi daha iyi hissediyorum. Hiç adaptasyon sorunu yaşamadım. Saha içinde biraz dil problemi var. O da tercüman arkadaşların yardımıyla kalkıyor. Barcelona ve sevilla gibi kazanmaya alışkın bir takımdan geldim. Ben de bu takımın bir parçası olmak isiyorum. Hem saha içinde hem saha dışında iyi performans göstererek kendimi iyi hissetmek istiyorum.”

“Türkiye’de UEFA maçı oynamıştım. Burada idol olan futblcu arkadaşlarım var. Hepsi Türkiye hakkında iyi referanslar verdiler. Bir futbolcunun buraya gelip adapte olmamasında bir sebep yok. Çok güvenli bir ülke. Brezilya’dan 11 yıl önce ayrıldım ve Avrupa’ya adapte oldum ve buraya da en iyi şekilde adapte olacağım.”

ŞAMPİYONLUĞA AÇ

“İnsan bir kere şampiyon olmanın tadını alınca hep şampiyon olmak isteri. Kariyerim başarılarla dolu ama midemdeki kelebekleri hissediyorum. Çocukluğumda böyleydim. Bundan sonra da böyle deva edeceğim. Takım arkadaşlarım da bu yönde düşünüyor. Beşiktaş kupalar kazanmaya devam edecektir. Arda Turan ilk günden itibaren çok iyi konuştu. Çok iyi bashetti. Transferde önemli rol oynayan kişilerden biriydi. KJendisi çok yetenekli bir futbolcu. Barcleona’da ona başarılar dilerim, başarılı olacağına eminim.”

ORMAN: “AVRUPA KUPASI KALDIRMAK İSTİYORUZ”

Statlar hep bir araç. Esas amacımız burada bir Avrupa kupası kaldırmak istiyoruz. Beşiktaş çok önemli bir kulüp, buraya önemli oyuncular geldi. Kulübümüzün bütçesi içinde, ülkemize ve takımımıza adapte olabilecek ve sahada başarı gösterebilecek oyuncular almak. Bizim oyucudan beklediğimiz kalitesini ve tecrübesini sahada göstermesidir. Adriano’nun zorluk çekeceğini düşünmüyorum, çünkü şampiyon bir takımdan şampiyon başka bir takıma geldi.

Yayınlanma Tarihi:15:03,