SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'de mücadele veren Akhisar Belediyespor, 2 haftalık Avusturya kampının ardından 2 günlük izin sonrası Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde tam kadro çalışmalara başladı.

TFF tarafından Süper Lig kulüplerine değişen oyuncu kuralları seminerine katılan Teknik Direktör Cihat Arslan'ın yokluğunda yeşil-siyahlılar düz koşu ve 5'e 2 pasın ardından idmanı tamamladı. İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Soner Aydoğdu, kamp dönemini iyi geçirdiklerini, kalan 2 haftalık süreçte de eksiklikleri tamamlayıp lige hazır hale geçeklerini ifade etti.

Kazasız belasız kampları tamamladıklarını kaydeden tecrübeli oyuncu Soner Aydoğdu, “Evimize döndük, çok şükür kazasız belasız ve sakatsız bir şekilde döndük o yüzden çok mutluyuz. Güzel ve yoğun bir kamp dönemi geçirdik ve hazırlık maçları yaptık. Bizim açımızdan güzel oldu, şimdi buradayız lige 2 haftalık bir süreç var bunu da iyi bir şekilde değerlendirip lige en iyi şekilde başlamak istiyoruz” dedi.

Hazırlık maçlarının takıma kondisyon olarak büyük katkı sağladığını ifade eden Aydoğdu, maç temposunu kazandıklarını kaydederek iki haftalık süreçte de kalan açığı kapatacaklarını belirtti. Takıma katılan yeni arkadaşlarının da takıma uyum sağladığını kaydeden Aydoğdu, yeni gelen arkadaşların çok sıkıntı çekmeden uyum sağladığını ve her şeyin yolunda olduğunu kaydetti. Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin etkileri ne kadar üzerlerinde olumsuz etki oluştursa da aynı şekilde Türk milletinin de birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini kanıtlamasının büyük bir moral kaynağı olduğunu ifade eden Soner Aydoğdu, “Bütün dünyaya Türkiye’nin neler yapabileceğini gösterdik. Yabancı oyuncular da illa ki bizim kadar tedirginlik yaşadılar ancak bunun da üstesinden geldik” dedi.