SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Transferde verimli bir dönem geçirdik”

Yeni Malatyaspor’da yeni sezon öncesi transferde yaşanan hareketlilik sürüyor. Sarı-kırmızılı kulüp Osmanlıspor’dan Caner Arıcı’yı renklerine bağlarken, Nijeryalı orta saha oyuncusu Sunday Mba’nın ise sözleşmesini uzattı.

Güncellenme: 15:23, 07/08/2016
“Transferde verimli bir dönem geçirdik”

Dış transferde 12 ismi kadrosuna katan Yeni Malatyaspor, Bolu'daki kamp çalışmalarına katılmasına rağmen kulübü Osmanlıspor ile yaşanan pürüzden dolayı resmi imzayı atamayan Caner Arıcı ile sözleşme imzaladı.

Sarı-kırmızılı yönetim ayrıca geçen yıl transfer ettiği ve bu yıl sözleşmesi sona erecek orta saha oyuncusu Sunday Mba ile de sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattı. Nijeryalı oyuncu geçen yılki performansının ardından bu yıl da kamptaki performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Yeni Malatyaspor olarak transferde verimli bir dönem geçirdiklerini kaydeden Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Caner ve Mba gibi iki oyuncuyla sözleşme imzalamanın kulübün geleceği adına önemli bir kazanım olacağını ifade etti.

Kadrolarını önemli ölçüde güçlendirdiklerini belirten Gevrek, “Transferde en son Caner Arıcı ile sözleşme imzaladık. Futbolcumuz Mba ile de sözleşmemizi uzattık. Caner herkesin yakından tanıdığı bir futbolcumuz. Kalitesine inanıyoruz. Umarım bize uzun yıllar hizmet eder. Kadromuzu önemli ölçüde güçlendirdik. Mba ise geçen yıl kadromuza kattığımız, oynadığı oyunla kendini ispatlamış bir futbolcumuz. Mba burada bir patlama yaptı. Gerçekten çok farklı bir futbolcu diye düşünüyorum. İnşallah uzun yılar bizimle olur” diye konuştu.