SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’dan yönetimi çıldırtan sözler

Vitor Pereira'nın Monaco maçı sonrası sözleri yönetimi çılgına çevirdi.

Fenerbahçe’de ‘istenmeyen’ adam ilan edilen Portekizli hocanın Monaco karşılaşması sonrası analizleri yöneticileri kızdırdı. İşte o değerlendirmeler...
"Bu takım zaten uzun zamandır Şampiyonlar Ligi'nde boy gösteremiyor. Bu 7 sezonun tamamını benim üzerime atmamanız gerekiyor. Ben burada yeni bir takım, yeni bir sistem kuruyorum. Bir futbol devrimi yapmaya çalışıyorum. Fenerbahçe'ye çağ atlatacak projelerin peşindeyim. Bunun dünden bugüne olmasını beklemek haksızlık. Bu kadar kısa sürede değişikliklerin oturması zor"
"Monaco'ya elenme sebebimizi analiz etmek zor değil. Henüz sezonun başındayız. İlk resmi maçlarımızı oynuyoruz. Futbolcularım yeni sistemimiz 3-5-2'ye tam anlamıyla uyum sağlayamadı. Zamana ihtiyacımız var. Hesaplarıma göre 7. hafta oynayacağımız Antalya karşılaşmasında bu takım en üst seviyede olacak"
"Futbol da bu tip radikal değişiklikleri başarmak hiç kolay değil. Zor bir işle uğraşmaya çalışıyorum. Sonuna kadar arkamda durmalısınız. Başarılı için bana olan güveniniz hissetmeliyim. Eğer bir sorumlu arıyorsanız da bunu üstlenirim. Sistemimi oyunculara tam anlatamadım. Kararınıza saygı duyarım"
"Bazı futbolcular yeni sistemimizi anlamamakta direniyor. Bu 3-5-2 düzeninde savunma oyuncularının pozisyon alışları, takımı hücumda ve savunmada yönlendirmeleri çok önemli. Ancak Simon Kjaer şu an bu sistemi kabul etmemekte direniyor. Fernandao'dan da memnun değilim. Kendisine hiç iyi bakmıyor Volkan Şen ve Alper Potuk'u arıyoruz"
F.Bahçe'deki geleceği pamuk ipliğine bağlı olan Vitor Pereira önceki gün yapılan toplantıdan sonra rahatlamış gözüküyor. Tecrübeli çalıştırıcı takımda kalacağını öğrenince gelecek adına umutlu mesajlar dağıtmaya başladı. Pereira'nın "Van Persie, İsmail Köybaşı, Volkan Şen, Alper Potuk ve Volkan Demirel dönünce bir seviye yukarı çıkacağız" dediği belirtildi. (FOTOMAÇ)