SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

19 Ağustos’ta başlayacak lig öncesi herkesten maksimum verim beklediğini belirten Buruk, “Geçen sezon taraftarımız hayal kırıklığı yaşadı. Onlara borcumuz var. Giydiği formanın hakkını vermeyen bu takımda kalamaz” diye konuştu.

Erzurum ve Bolu kamplarında futbolcuları iyice tanıdığını dile getiren genç teknik adam, 10 Ağustos’ta oynanacak Demokrasi Kupası maçlarından sonra bazı oyuncularla yolların ayrılacağını ancak lige kadar yeni transfer de yapacaklarını söyledi.

Öte yandan geçen sezon Medipol Başakşehir’den kiralanan stoper Gençer Cansev’i yeniden kadroya dahil etmek için uzun süredir çaba sarfeden yönetim, bu transferde son aşamaya geldi.

Medipol Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı’nın hafta içinde Rijeka ile oynanan UEFA Avrupa Ligi Üçüncü Eleme Turu rövanş karşılaşmasında Gençer’i 18 kişilik kadroya almadığı ve Göztepe’ye transferine onay verdiği öğrenildi.

Sarı kırmızılıların Gençer’in transferinin gerçekleşmesi halinde savunmanın göbeğinde oynayan Fatih Kurucuk ya da Cemil Vatansever’den biriyle yolları ayırabileceği kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:13:15,