SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da büyük sıkıntı!

UEFA’ya verdiği 65 milyon Euro’luk bütçe sınırı, 3 milyon Euro ile aşıldı.

Eren Derdiyok’un alınmasının ardından, Tarık, Olcan, Umut ve Endoğan’ın takımdan ayrılmaması sıkıntı yarattı. Galatasaray’ın UEFA’ya verdiği 65 milyon Euro’luk bütçe sınırı, 3 milyon Euro ile şimdiden aşıldı.
Galatasaray’da Eren Derdiyok’un transferi ve kadro dışı bıkakılan 4 futbolcunun takımdan henüz gitmemesi, UEFA’nın kulübe koyduğu 65 milyon Euro’luk yıllık bütçe sınırının aşılmasına neden oldu.
Eren’in Kasımpaşa’dan alınmasıyla sınır yaklaşık 3 milyon Euro ile geçildi. Sarı kırmızılıların bir an önce Tarık Çamdal, Olcan Adın, Umut Bulut ve Endoğan Adili ile yollarını ayırması gerekiyor. Yönetim, bu nedenle “Size teklifler var. Artık bunları değerlendirin ve ayrılın” mesajı verdi.
Olcan Adın’ı Bursaspor, Umut Bulut’u Kasımpaşa ile Kardemir Karabükspor ve Tarık Çamdal'ı da Kayserispor ile Eskişehirspor kulüpleri istiyor. Ancak, Galatasaray’da çok daha iyi para kazanan bu futbolcular, kendilerine gelen bu teklifleri değerlendirmeye bile almış değil.
Maliyetleri 10.5 milyon Euro olan dört ismin takımdan gitmesi için Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ve Mehmet Özbek, futbolcuların menajerleriyle görüştü.
Yönetim, Tarık, Olcan ve Umut’un as futbolculardan dahi yüksek garanti ücret aldığını belirtip, “Bu yüzden bunları yedek olarak kulübe de tutamayız” diyor.
Galatasaray’da bütçeyi dengelemek için kadro dışı bırakılan ve kendilerine kulüp bulmaları istenen dört futbolcu, kendi mevkilerindeki as futbolculardan daha yüksek garanti ücret alıyor.
İşte o rakamlar: As futbolcu Yasin Öztekin: 1.1 milyon Euro Kadro dışı Olcan Adın: 1.8 milyon Euro As futbolcu Bruma: 1.2 milyon Euro Kadro dışı Umut Bulut: 1.8 milyon Euro As futbolcu Linnes: 950 bin Euro Kadro dışı Tarık Çamdal: 1 milyon 391 bin Euro.(HÜRRİYET)