SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray transferde rota değiştirdi

Manchester United’ın kadroda düşünmediği Bastian Schweinsteiger’i kiralamak için şartlarını zorlayan Galatasaray böylece hem tribünlere taraftarları çekecek, hem de orta alandaki kapanmayan yaraya merhem sürecek.

Güncellenme: 08:23, 07/08/2016
Galatasaray transferde rota değiştirdi

Sezonun başlamasına 2 hafta kala Galatasaray yönetiminin sabrı tükenmeye başladı. Liverpool ile Lucas Leiva için her konuda anlaşan ancak menajer Jurgen Klopp'un işi yokuşa sürmesi ile arayışlara geçen yönetim, yarına kadar Brezilyalı yıldızı bekleyecek. Eğer yarın Leiva transferi noktalanmazsa yönetim kesenin ağzını açacak ve Manchester United'da kadro dışı kalan Bastian Schweinsteiger'i kiralayacak.

İLGİLİ HABERGalatasaray`da sürpriz sağ bek adayıGalatasaray`da sürpriz sağ bek adayı

Bu transfer için hem Jose Mourinho ile ilişkilerine hem de Lukas Podolski'ye güvenen Galatasaray yönetimi, üzerine düşeni de yapıp gereken fedakarlıkta bulunacak. ManU'dan Alman yıldızın yıllık ücretinin bir kısmını karşılamasını talep eden yönetim, daha önce Bastian'a önerdiği senelik 3 milyon Euro'yu da daha yukarı çekecek. Yönetim bu rakamı kombine ve forma satışları ile karşılayacağını düşünüyor.