SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eren doğru hamle

7 Ağustos 2016

Dursun Özbek yönetimine yapılan eleştiri furyası dinecek gibi değil. Ben de zaman zaman eleştiri akımına katılıp, Özbek'i zorlayacak cümleler kurdum. Yine de bu süreçte Dursun Özbek ve Sportif A.Ş. yöneticilerinin gayretini de, yeri geldiğinde takdir etmeliyiz.

Galatasaray UEFA kriterlerinin yapıyı zorladığı dönemde, Eren Derdiyok gibi geçen sezonun Gomez ve Eto'o gibi marka golcülerinden sonraki en iyi ismi bulmuştur. Üstelik Eren bu iki star golcüden de çok genç ve yerli statüsünde oynayacak. Pilot santrforun monte edilmesi kesinlikle doğru bir hamle.

Eren, Kasımpaşa'da ilk sezon geçirdiği ağır sakatlığın etkisini attı ve Leverkusen'deki altın çağını yakalayamasa da takımına ciddi katkı yaptı. Sırtı dönük oynayabilmesi Podolski ve Sneijder gibi isimlere duvar olabileceği ve Galatasaray'ın hücum çeşitliliğine katkı yapacağı kesin. Uzun boyu ile de Bruma ve Sinan gibi oyuncuların getireceği kanat ortalarına hâkimiyet sağlayacaktır. Umut Bulut ile kıyas kabul edilmeyecek kadar ayağına hâkim bir oyuncu. Elmander kadar savaşçı olmasa da daha inceci olduğunu iddia edebilirim.

Galatasaray taraftarı eğer Eren'e destek verirse 4-5 yıl sarı kırmızılı formaya önemli katkı yapacaktır ve Kasımpaşa gibi seyircisiz ve küçük bir camiada bile motive olmakta zorluk çekmeyen Eren sezonun flaş ismi olabilir; yeter ki baskı altına alınmadan doğru destek verilsin.

Eren transferi Galatasaray'ın sorunlarını elbette çözemez. Galatasaray'ın orta alana savaşçı kimlikli en az 2 oyuncu katması şart. Leiva'nın transferinde Jurgen Klopp'un kaprisini çözmek için daha fazla beklenmemeli. Aksi halde Galatasaray boşa zaman harcayacak. Sonuçta tüm taktik yükünün bineceği merkeze bir oyuncu alıyorsunuz. Bir an önce takıma katılıp uyum sağlaması zorunlu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek