SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Çakır yine Arjantin gündeminde

Cüneyt Çakır'ın Arjantin ile Cezayir arasında oynanacak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları maçını yönetecek olması Güney America ülkesinde gümdeme oldu.

Güncellenme: 17:05, 07/08/2016
Cüneyt Çakır yine Arjantin gündeminde

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda bu gece yarısı oynanacak Arjantin – Cezayir maçını yönetecek FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır tangocular ülkesinde bir kez daha günün konusu oldu.

İLGİLİ HABERArjantin - Cezayir maçı Cüneyt Çakır`ınArjantin – Cezayir maçı Cüneyt Çakır`ın

Arjantin basını, Çakır’ın 2014 Dünya Kupası’nda Arjantin – Hollanda yarı final karşılaşmasını yönettiğini hatırlatmak için o dönem yayınlanan haberleri tekrar yayınladı. Çakır’ın yarı final maçındaki adil yönetimini öven La Nacion gazetesi, “Asıl mesleği sigortacılık olan İstanbullu, Stephen King hayranı, güçlü karakteriyle tanınan Türk hakem Cüneyt Çakır milli maçı yönetecek” ifadelerini kullandı.

ARJANTİN FİNALE ÇIKMIŞTI

2014 Dünya Kupası yarı final maçında Arjantin ile Hollanda karşı karşıya gelmişti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçın 90 dakikası ve uzatmalarından gol sesi çıkmamıştı. Penaltı atışlarına giden mücadelede Hollanda’da Robben ve Kuyt atışlardan gol çıkartırken Vlaar ve Sneijder’in atışlarını kaleci Romero kurtarmayı başarmıştı. Arjantin’de ise Messi, Garay, Aguero ve Maxi Rodriguez penaltı atışlarını gole çevirerek 4-2 ile takımlarını finale taşımışlardı.

Yayınlanma Tarihi:16:58,