SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Mario Gomez’in istediği para

Alman golcü, Siyah-Beyazlılar’la yola devam etmek için şartını belirledi. 31 yaşındaki futbolcunun, menaceri aracılığıyla Başkan Fikret Orman’a, “Eğer Fiorentina’daki maaşımı ödemeyi kabul ederseniz, Türkiye’de kalmaya hazırım” mesajını ilettiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 15:20, 06/08/2016
İşte Mario Gomez’in istediği para

Serie A ekibi Fiorentina'yla yaşadığı düşüş dolu 2 sezonun ardından geçen dönem kiralık olarak katıldığı Beşiktaş'ta büyük bir çıkışa imza atan Mario Gomez, ayrılık kararı almıştı. Türkiye'deki olağanüstü süreci gerekçe gösterip kariyerine başka bir ülkede devam etme kararı alan Alman futbolcu, kendisiyle ilgilenen kulüplerin birer birer vazgeçmesi ve transfer sezonunda artık son döneme yaklaşılması sonrasında geri adım atmıştı. Başkan Fikret Orman'dan menaceri aracılığıyla görüşme talebinde bulunan 31 yaşındaki golcünün, yeniden Siyah-Beyazlı formayı giymek için şartlarını belirlediği ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERŞenol Güneş`ten imzasız transfer!Şenol Güneş`ten imzasız transfer!

FIORENTINA’DA NEYSE O!

Geçen sezon Beşiktaş'tan 3.5 milyon Euro'luk garanti ücret alan ancak sözleşmesindeki bonuslarla birlikte kazancı 5 milyon Euro'yu bulan Mario Gomez'in, maaşına zam yapılması halinde yola Siyah-Beyazlılar'la devam edebileceğini Başkan'a ilettiği öğrenildi. Alman futbolcunun, bu doğrultuda istediği bedelin Fiorentina'dan aldığı ücret yani 7.5 milyon Euro (25 milyon TL) olduğu bildirildi.

PAZARLIKLAR BAŞLAYACAK

Teknik direktör Şenol Güneş'in takımda tutulması talebinde bulunduğu başarılı futbolcuyla Başkan Fikret Orman'ın, son bir görüşme daha yapacağı ve ardından Gomez konusunun olumlu ya da olumsuz olarak netleştirileceği ifade edildi. Başkan Orman'ın, Mario Gomez'le yıllık maaş konusunda anlaşması halinde yönetimin hemen Fiorentina'yla bonservis pazarlıklarına başlayacağı açıklandı.

TARAFTAR PRESİ SÜRÜYOR

Siyah-Beyazlı formayla geçen sezon çıktığı 33 lig maçında rakip fileleri 26 kez havalandıran ve 5 de asist yaparak Beşiktaş'ın tam 7 sezon sonra elde ettiği şampiyonluğa direkt katkı sağlayan Mario Gomez'e, taraftar baskısı da devam ediyor. Beşiktaşlı futbolseverler, başarılı futbolcunun Twitter ve Instagram'daki hesaplarını tweet ve yorum yağmuruna tutarak Gomez'in takımda kalması için çaba gösteriyor.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:10:19,