SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan taraftarlarına iki dünya yıldızı

Galatasaray, Manchester United'ın yollarını ayıracağı Bastian Schweinsteiger ve Antonio Valencia için en ciddi teklifini iletti. Alman yıldız için vatandaşı Podolski de devrede.

Güncellenme: 08:19, 06/08/2016
Galatasaray’dan taraftarlarına iki dünya yıldızı

Galatasaray transferde gözünü kararttı. Rüya takım kurmak için en ciddi hamle dün gerçekleşti. Galatasaray iyi ilişkiler kurduğu Manchester United'a, önümüzdeki sezon kadroda düşünmediği iki yıldızı Bastian Schweinsteiger ve Antonio Valencia için toplam 5 milyon Euro'luk paket teklifi iletti. Jose Mourinho'nun yeni sezon kadrosuna almadığı Alman futbolcuyu kiralamak için 3.5 milyon Euro, sözleşmesi önümüzdeki yıl bitecek olan sağ bek Valencia içinse 1.5 milyon Euro bonservis ödenecek.

POLDI İKNA EDECEK

Schweinsteiger'i alarak taraftarlara arasındaki buzları eritmeyi ve kombine satışını hareketlendirmeyi planlayan yönetim, bu futbolcunun yakın arkadaşı olan Podolski'yi de devreye soktu. Alman futbolcuya 3 milyon Euro teklif edilecek, futbolcunun kalan maaşını da Manchester ödeyecek. Sağ bek sıkıntısını da Antonio Valencia'yı alarak ortadan kaldırmayı hedefleyen Galatasaray yönetimi, Türkiye'ye gelmeye sıcak bakan 31 yaşındaki Ektadorlu futbolcuya 4 yıllık uzun süreli sözleşme teklif etti.

AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:08:17,