SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BJK Divan Kurulu’nun 2016 Yılı 3. Olağan Toplantısı CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Divan Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BJK Divan Kurulu’nun 2016 Yılı 3’üncü Olağan Toplantısı’nda yönetim kurulu adına konuşan 2’nci Başkan Ahmet Nur Çebi şunları söyledi: ”Vodafone Arena’yı tamamladık ve şampiyonluğa ulaştık, gelecek sezonlarda da daha iyiye giden bir Beşiktaş olacak. Berk Hacıgüzeller ile yaptığımız çalışmalarda olumlu sonuçlar aldık. 2012’de gelir 111 milyon dolar, 61 milyon dolar eksi olmuş. 2016’da gelir 178 milyon dolar, gider 152 milyon dolar. Artı 26 milyon dolar var. Arada 80 milyon dolarlık bir fark oluşacak. Bundan sonra daha pozitif, borçların azaldığı ve geriye doğru gittiği, sportif başarıların geldiği bir kulüp izleyeceğiz. Keyifleri hep beraber yaşayacağız. Yepyeni kurullar oldu. Stadımızı yaptık ve şampiyon olduk. Denetleme Kurulu raporu zaten sunuldu. En önemli kurullarımızdan biri Denetleme Kurulu. Bizden kaynaklı eksik çalışmalar olabilir. Divan Kurulu Başkanlığı adına yapılan çalışmalarda belirtilen bir borç tarifi yapıldı. O rakam açıklanmadan konuşmam doğru olmaz. Artı ve eksiler yazıldığında merak etmeyin söylenildiği gibi kulübün borcu yok. Demokrasi uğruna şehir düşen vatandaşlarımızın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Başkanımız Fikret Orman’ın da bulunduğu bir yönetim kurulunda eleştirilere neden olan kulüp üyeliği konusunu bir kez daha gündeme getireceğiz.”

“TOPLAM BORÇ 512 MİLYON 463 BİN 419 TL”

Denetim Kurulu raporunu Denetim Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Divan Kurulu Üyeleri ile paylaştı ve derneğin toplam borcunun 512.463.419 TL olduğunu açıkladı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin denetimlerinin devam ettiğini belirten Denetim Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel şunları söyledi: ”Şirketin denetim sonucunun açıklanmaması nedeniyle mevcut borç durumu çıkmadığı için raporları intikal ettiremiyoruz. Derneğe ait olan bilgileri paylaşabiliyoruz. Bağımsız denetim şirketi tarafından denetlenmesi devam ettiği için Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin borcunu Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklanmadan bilgi veremiyoruz. Tüzük tadil kongresinin yapılması gerekiyor. İvedilikle ilgili maddeler değiştirilmeli. Sistemlerde revizyona gidilmesi gerekiyor. Personel verimlilik politikası uygulanmalıdır.”