SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 31. Yaz Olimpiyat Oyunları, cumartesi günü sabaha karşı TSİ 02.00’de yapılacak açılış töreniyle resmen başlayacak ve Olimpiyat ateşi 21 Ağustos’a kadar yanacak. Açılış törenini yaklaşık 3 milyar kişi canlı olarak izleyecek. Türkiye’de krize neden olan yayın hakları konusunda ise sorun çözüldü! Yayın haklarını elinde bulunduran Saran Medya, 2016 Rio Olimpiyat oyunlarının yayın hakları konusunda TRT ile anlaşmaya vardı.

5-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan dev spor organizasyonu TRT ekrenalarında Türk izleyecileri ile buluşacak.

Saran Holding’den yapılan açıklama şu şekilde: “Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın yayın hakları konusunda Saran Medya ile TRT arasında anlaşma sağlanmıştır. Grubumuz kurumsal olarak; Türk sporcuların da boy göstereceği dünyanın en önemli spor organizasyonunun izleyicilerle buluşması için, ilk günden itibaren gereken tüm iyi niyeti göstermiş ve kamu yararı prensibi çerçevesinde üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştır. Bu süreçte bir devlet kurumu olan ve geçmişten günümüze tüm Olimpiyat Oyunlarını sporseverlerle buluşturan TRT’nin yayınları gerçekleştirebilmesi için her türlü özveri ve fedakarlık, kurumumuz tarafından önceliklendirilmiştir. Gelinen noktada TRT yönetimi de gerekli özveride bulunmuş ve anlaşma sağlanmıştır. Bu vesileyle özel olarak, anlaşma sürecindeki katkıları dolayısıyla Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür ederiz.

Yayınlanma Tarihi:14:47,