SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oyuncular da Pereira’dan rahatsız!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira, Monaco yenilgisi sonrası takımı suçladı. Ancak oyuncular da Portekizli çalıştırıcıdan rahatsız...

Güncellenme: 10:17, 05/08/2016
Oyuncular da Pereira’dan rahatsız!

Fenerbahçe geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 3. ön elemede havlu atıp Şampiyonlar Ligi şansını erken kaybetti. Geçtiğimiz sezon Shakhtar Donetsk’le Kadıköy’de 0-0 berabere kalıp deplasmanda 3-0 kaybeden Kanarya bu yıl 2-1’lik avantajla geldiği Monaco’ya 3-1 boyun eğip 8 yıllık Devler Ligi özlemini giderme şansını kaybetti. Ancak elenmenin ardından teknik direktör Vitor Pereira’nın takımı şuçlayan şu açıklamaları taraftarlar kadar futbolcuların da tepkisini çekti:

‘MAÇA HAZIR GİRMEDİK’

“Maçtan ilk 15, 2. yarının ilk ve son 15 dakikasında konsantrasyonu kaybetme hakkınız yoktur. Sadece fiziksel olarak değil kafa olarak da maça hazır girmelisiniz. Oyunculara bunu söyledim. Maça uyuyarak başladık. İlk 20 dakika maçı altın tepside sunduk. Çok kötü başladık ve sonuç bu oldu. Üzgünüm ve şu an yapacağımız bir şey yok. Zeminden mi korktuk, neden korktuk bilmiyorum. Bir korkumuz vardı.”

İLGİLİ HABERPereira`nın bileti kesiliyorPereira`nın bileti kesiliyor

96 ADALE SAKATLIĞI

Pereira’nın korkak olmakla itham ettiği sarı-lacivertliler ise hocanın özellikle çalışma sistemi konusunda oldukça sıkıntılı. Sezon öncesi laktak testleri ve yüklemeler yaptırmayan Portekizli teknik adamın idman anlayışının takım içinde çok sakatlık yaşanmasına neden olduğuna dikkat çeken oyuncular buna kanıt olarak geçen sezon yaşanan 96 adale sakatlığını gösteriyor.

İSMAİL VE TOPAL ÖRNEĞİ

Ayrıca Mehmet Topal ve İsmail Köybaşı örneklerinde olduğu gibi hazır olmadan oynatılmanın ya da sakatlıktan çıkıp tam hazır olmadan maçlarda görev verilmesinin de kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirtiyorlar.

Kamo boyunca koşularla ve bireysel idmanlarla yetinen Van Persie, Al Faisaly maçında sonradan girip sakatlanıp çıkmak zorunda kaldı. Monaco maçı öncesinde oynayıp oynamayacağı tartışılan Kjaer’in de 11’de sahaya çıkıp 36. dakikada yerini Mehmet Topal’a bırakmak zorunda kalması da oyuncuların söylediklerini kuvvetlendiriyor.

Vatan