SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, ‘Avrupa’da Yılın Futbolcusu’ adaylarını açıkladı. Üçe indirilen aday sayısının arasında Real Madrid’den Gareth Bale ve Cristiano Ronaldo bulunurken, Barcelona’da forma giyen Lionel Messi yer almadı. Üçüncü aday ise Atletico Madrid’in yıldızı Antoine Griezmann oldu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Avrupa liglerinde forma giyen futbolcular arasından seçilen ‘Avrupa’da Yılın Futbolcusu’ ödülünü kazanacak aday sayısı üçe indi. UEFA tarafından açıklanan listede Madrid şehrinde kariyerlerini sürdüren futbolcular yer aldı. Real Madrid’den Cristiano Ronaldo ve Gareth Bale, Atletico Madrid’den de Antoine Griezmann, Avrupa’da yılın futbolcusu olmak için yarışacak isimler oldular.

İLGİLİ HABERXoana Gonzalez`den Lionel Messi için olay sözlerXoana Gonzalez`den Lionel Messi için olay sözler

Listede Barcelona’da forma giyen Lionel Messi’nin olmaması dikkat çekti. UEFA’ya üye 55 ülke federasyonunun gazetecileri tarafından yapılan oylama neticesinde 24 puan alan Messi, 5. sırada yer alarak listeye giremedi. Messi’nin takım arkadaşı Luis Suarez, Arjantinli yıldızı geçerek 29 puanla 4. sırada kaldı.

İLGİLİ HABERYılın en güzel golünü attı, futbolu bıraktı!Yılın en güzel golünü attı, futbolu bıraktı!

2011’den bu yana verilen ödülü Lionel Messi iki kez (2011, 2015), Andres Iniesta (2012), Franck Ribery (2013) ve Cristiano Ronaldo (2014) ise birer kez kazandılar.

Yayınlanma Tarihi:13:13,