SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kevin Gameiro: Barcelona’yı reddettim

Atletico Madrid'e 37 milyon Euro bedele transfer olan santrfor Kevin Gameiro, Barcelona'nın teklifini umursamadığını ve orada çok az süre alma ihtimalinden dolayı Katalanlar'ı seçmediğini söyledi.

Güncellenme: 19:41, 05/08/2016
Kevin Gameiro: Barcelona’yı reddettim

Fransız yıdız Kevin Gameiro, Atletico Madrid’e transferinden önce Barcelona’yı reddettiğini açıkladı. L’Equipe Gazetesi’ne konuşan başarılı forvet, Barcelona’ya gitmektense Sevilla’da kalmasının kendisine daha şirin gözüktüğünü ifade etti.

Gameiro, “Barcelona’da sadece birkaç dakika süre alırdım. Simeone benim tarzımda bir oyuncu aradığını, defansta ve hücumda etkili olan, gol becerisi de yüksek bir forvet arayışında olduğunu söyledi. Açıkçası Barcelona’ya gitmektense Sevilla’da kalmak daha iyiydi. Barcelona’ya gitseydim 4. hücumcu olacaktım. Oynama sürem azalacaktı” diye konuştu.

Atletico futbolunun kendi tarzına daha uygun olduğunu ifade eden Gameiro, kendisine finansal açıdan daha cazip tekliflerin geldiğini ama İspanya’da kalmakta karar kıldığını vurguladı.

Yıldız oyuncu, “Burada kendimi çok iyi hissediyorum; artı La Liga dünyanın en rekabetçi liglerinden biri. En büyük Avrupa Kupaları’nı da 3 yıldır İspanyol takımları alıyor.” dedi.

Kevin Gameiro Sevilla’dan Atletico Madrid’e 37 milyon Euro bonservis karşılığında transfer oldu.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER