SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray dengeyi sağladı

Eren Derdiyok ve Lucas Leiva dahil olmak üzere futbolcularına yıllık 47 milyon Euro garanti ücret ödeyecek olan Galatasaray'ın kasasından, maç başılar da dahil edildiğinde 55 milyon çıkacak.

Güncellenme: 09:24, 05/08/2016
Galatasaray dengeyi sağladı

UEFA Finansal Fair-Play kriterlerini yerine getiremediği için 1 yıl Avrupa'dan men cezası alan Galatasaray ayrıca 65 milyon Euro'luk bir bütçe kısıtlamasına da tabi tutulmuştu. Bunun üzerinde sıkı bir çalışma gerçekleştiren Galatasaray yönetimi, bütçeyi hedeflenenin çok daha altına indirmeyi başardı. Artık transferlerine kesin gözüyle bakılan Eren Derdiyok ve Lucas Leiva da dahil olunca 34 futbolcuya senelik toplam 47 milyon Euro garanti ücret ödenecek.

İLGİLİ HABEREren Derdiyok imzalıyorEren Derdiyok imzalıyor

HER MAÇ 250 BİN EURO GİDER VAR

Ancak 65 milyon Euro'luk bütçe sınırlamasında maç başı ücretler de bulunuyor. Forma giyen futbolcular 10 bin ile 25 bin Euro arasında maç başı ücret alıyor. Her mücadelede ortalama 240 bin Euro civarında bir gider oluşuyor. Bunun da 34 haftalık periyoda yansıması 8 milyonu buluyor. Hepsini toplayınca bile ortaya 55 milyon Euro gibi bir rakam çıkıyor ve yönetimin eline 10 milyonluk bir bütçe bile kalıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:00,