SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de tarihi kayıp…

2008-09 sezonunun ardından 2 kez hak etmesine rağmen UEFA’dan gelen ceza, 5 kez de ön eleme maçlarını geçemediği için Şampiyonlar Ligi’nin uzağında kalan Fenerbahçe, ekonomik anlamda büyük darbe yedi.

Güncellenme: 09:25, 05/08/2016
Fenerbahçe’de tarihi kayıp…

Monaco’ya elenerek Şampiyonlar Ligi umutlarını başka bahara erteleyen Fenerbahçe'nin kaybettiği paralar dudak uçuklatıyor.

Utkan AYDIN / ÖZEL HABER

Devler Ligi'nde son olarak 2008-09 sezonunda mücadele eden Fenerbahçe, 2010'dan itibaren 5 kez ön eleme maçlarında başarısız oldu, 2 defa da gruplara kalma hakkı elde etmesine rağmen UEFA'dan gelen ceza nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne katılmayan Fenerbahçe tarihi bir gelirden de oldu.

İLGİLİ HABERPereira`nın bileti kesiliyorPereira`nın bileti kesiliyor

Ayak bastı parası, yayın gelirleri ve performans primleriyle birlikte, vasat bir takım bile Şampiyonlar Ligi organizasyonlarından ortalama yılda 20 milyon Euro kazanıyor. Yani Fenerbahçe'ye 7 yılda 140 milyon Euro'yu kasasına koyma fırsatını kaçırdı. Buna sponsorluk, stat ve ürün satışı gibi kalemler de eklendiğinde rakam 150 milyon Euro'yu buluyor. Şimdi taraftarlar soruyor: O para kulübün kasasına gitseydi, kulüp şu anda nerelerde olurdu?

Yayınlanma Tarihi:09:12,