SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saran Group’tan açıklama: TRT’de sıkıntı var

Olimpiyat Oyunları'nın yayın haklarını elinde bulunduran Saran Group, yarın başlayacak olan Rio Olimpiyat Oyunları'nın hala bir yayıncı kuruluşu olmaması hakkında açıklama yaptı.

Güncellenme: 10:09, 04/08/2016
Saran Group’tan açıklama: TRT’de sıkıntı var

Saran Group'tan yapılan açıklama şöyle:

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına sayılı günler kala; kamuoyunda çıkan “TRT ve SARAN arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Olimpiyatların yayınlanamayacağı” haberleri üzerine, tarafımızca bilgilendirme yapma gereği doğmuştur.

2014 Kış Oyunları ve 2016 Rio Olimpiyatlarının Türkiye haklarını uluslararası bir televizyon kanalı satın almış ancak yaptığı ihalede 2016 Olimpiyatları'na yayıncılar tarafından ilgi olmamıştır.

Bunun üzerine, şirketimiz Saran Medya Olimpiyat Oyunları'nın alt lisanslamasını satın almıştır. Bu tarihten itibaren şirketimiz başta lider yayıncı TRT olmak üzere tüm yayıncılarla görüşmelere başlamış, menfur darbe girişimi sonrasında yayın hakları için kuruma maliyetinin de hayli altında bir bedel talep etmiştir.

İLGİLİ HABERTRT - Saran krizi Türkiye`yi ayağa kaldırdıTRT – Saran krizi Türkiye`yi ayağa kaldırdı

Bu süreçte sürekli temas halinde olduğumuz TRT'nin bütçesel sıkıntıları da düşünüldüğünde, kanaatimizce TRT de kendince haklıdır.

Saran Medya bu bilinçle hareket ederek, Rio Olimpiyatları'nı Türk sporseverlerle buluşturmak adına, sponsor görüşmelerinden farklı televizyon kanallarına içerik bölüştürme yöntemine; hatta Olimpiyatları youtube kanallarından yayınlamaya kadar uzanan farklı çözüm modelleri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Durum bu minvalde olup, nihai neticenin kamuoyuyla 24 saat içinde paylaşılacağı bilgisini saygılarımızla arz ederiz.

Yayınlanma Tarihi:09:56,