SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarına Topuk Yaylası’nda devam eden Eskişehirspor’da çalışmalar son sürat devam ediyor. Yeni transferlerin de katılmasıyla birlikte hemen hemen tamamlanan kadro, şampiyonluk için çalışmalarını sürdürüyor. Topuk Yaylası’ndaki antrenmanın yarın tamamlanması ile takım Bolu’da 6 günlük bir kamp daha yapacak.

PTT 1. Lig’de ilk hafta oynanacak olan Balıkesirspor – Eskişehirspor maçına kadar hazır olacaklarını belirten Alpay Özalan, transferle ilgili olarak da konuştu.

İyi transferler yaptıklarını hatırlatan Alpay Hoca, “Topuk Yaylası kampının son gününü yaşıyoruz. Yarın sabah burada bir antrenmanımız, öğleden sonra da Alanyaspor ile bir hazırlık maçımız var. Maçtan sonra buradaki kamp programımız bitiyor. Sonra Bolu’da ikinci etap bir 6. günlük kampımız başlayacak. Buraya gelemeden evvel de söylediğim gibi, buradaki kamp dönemimiz daha çok maç ağırlıklı olacağını söylemiştik. Çünkü geçen seneden yaklaşık 5-6 oyuncumuz mevcut kadromuzda vardı.

Onun dışında da iyi yerlere iyi transferler yaptık. Yeni gelen arkadaşlarımız oldu. Takımın içerisinde bir iskeleti kurma ve saha içerisinde yardımlaşmayı sağlayarak, mücadele verimi almak açısından bizim burada bolca hazırlık maçı yapmamız çok önemli. Yaptığımız maçlarda memnun olduğumuz yerler var, memnun olmadığımız yerler var. Zaten bunları görmek için yapıyoruz. Memnun olmadığımız yerleri antrenmanlarda çalışarak düzeltiyoruz. Ama Eskişehirspor taraftarının ve camiasının hiçbir şüphesi olmasın ki, biz ligin ilk maçı olan Balıkesir maçında tam fit olarak, yüzde yüz hazır olarak karşılaşamaya çıkacağız. Bütün hazırlıklarımız bu yönde” dedi.

“SEMİH ŞENTÜRK’ÜN KARİYERİNİ VE KALİTESİNİ TARTIŞMAYA KESİNLİKLE GEREK YOK” Semih Şentürk transferini de değerlendiren Alpay Özalan, yaşanan golcü sıkıntısının ardından transferin gerçekleştirildiğini anlattı. Semih’in kalitesinin ve kariyerinin tartışılmayacak derecede olduğundan söz eden Özalan, “Gerçekten bir golcü sıkıntımız vardı. Pozisyona giriyoruz, pozisyonu sonuçlandırma adına büyük sıkıntılarımız vardı. Başkanımız ve yönetim kurulumuzla yapmış olduğumuz toplantılarda, buna en uygun oyuncunun Semih Şentürk olacağına karar verdik. Kendisini ben zaten çok yakından tanıyorum. Fenerbahçe’de, Başakşehir’de ve A Milli Takım’da olsun, kariyerini ve kalitesini tartışmaya kesinlikle gerek yok. Ama burada kariyerine çok daha iyilerini eklemek için, mücadele vermek ve çok daha fazla gol atmak zorunda. Kendisi de bu bilinçte. Şu anda hazır değil ama hazırlıyoruz. Ondan da inşallah sezon içerisinde çok fazla verim alacağız” şeklinde konuştu.