SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wayne Rooney’nin onur maçı Facebook’ta

Wayne Rooney'nin forma giydiği Manchester United ile futbola başladığı Everton arasında bu akşam oynanacak maç, Facebook'tan canlı olarak yayınlanan ilk karşılaşma olarak tarihe geçecek.

Güncellenme: 13:12, 03/08/2016
Wayne Rooney’nin onur maçı Facebook’ta

İngiliz futbolcu Wayne Rooney’nin sembol haline geldiği Manchester United ile, futbola başlayıp yıldızının parladığı Everton arasında oynanacak özel bir maçla taçlandırılacak.

İLGİLİ HABERGalatasaray 2-5 Manchester UnitedGalatasaray 2-5 Manchester United

Bu akşam Türkiye saati ile 22.00’de başlayacak karşılaşmaya Old Trafford Stadı ev sahipliği yapacak. Manchester United – Everton karşılaşması sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan ilk maç olarak tarihe geçecek. Sporseverler karşılaşmayı Rooney ve Manchester United'ın Facebook hesaplarından canlı olarak izleyebilecek.

İLGİLİ HABERPogba`dan çılgın parti!Pogba`dan çılgın parti!

İngiliz yıldız karşılaşma öncesi; “Maçın küresel olarak Facebook’tan canlı şekilde izlenmesi benim için çok önemli. Umarım bu sayede bir farkındalık yaratabilir ve futbol sayesinde ihtiyacı olanlara daha fazla bağış toplayabiliriz” dedi.

İLGİLİ HABERÇare Antonio ValenciaÇare Antonio Valencia

United’ın yeni transferleri Ibrahimovic, Mkhitaryan ve Bailly'nin ilk kez Old Trafford’a çıkmaları beklenen maçtan elde edilecek gelir Rooney'nin seçeceği 4 yardım kuruluşu arasında paylaştırılacak.