SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Musa Aydın: Olimpiyattan tarihi başarılarla döneceğiz

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, "Sporcularımız olimpiyat hazırlıklarını tamamladı. İnşallah Rio'dan alınlarının akıyla ve tarihe geçecek başarılarla döneceklerine gönülden inanıyorum" dedi.

Güncellenme: 10:47, 03/08/2016
Musa Aydın: Olimpiyattan tarihi başarılarla döneceğiz

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde son olimpiyat kampına giren Türkiye Serbest Güreş A Milli Takımı’nı ziyaret etti.

Olimpiyata gidecek olan sporcular için kurban kestiren Başkan Aydın, sporcular, teknik ekip ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in de katılımıyla toplu dua edildi.

BAŞKAN AYDIN: TARİHİ BAŞARILARLA DÖNECEKLERİNE İNANIYORUM

Olimpiyata gidecek sporcuların hazırlıklarını tamamladığını belirten Başkan Aydın, “Sporcularımız aylardır yoğun bir tempo içerisinde bugüne hazırlanıyorlar. Artık sporcularımız olimpiyat hazırlıklarını tamamladı. İnşallah Rio’dan alınlarının akıyla ve tarihe geçecek başarılarla döneceklerine can-ı gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

“BU MİLLET KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞDU”

“Güreş her zaman bu milletin yüzünü güldürdü” diyen Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Milletimiz hain darbe girişiminin etkisiyle zor günler yaşadı. Bizler güreş camiası olarak sporcularımızla birlikte ilk günden bu yana hep sokaklarda ‘darbeye hayır!’ dedik. Ama bu yaşadıklarımız için şunu söylemeliyim; bu millet küllerinden yeniden doğdu.”

“SPORCULARIMIZ MİLLETİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK”

Sporcularımız şimdi olimpiyatlarda mücadele edecek. Kötü günler yaşayan milletimizin yine yüzünü güldüren güreşçilerimiz olacak. Onlar bu inançla maçlarına çıkacak ve yine bu inançla madalyalarını alacaklar. Ancak bu çocuklarımızın milletimizden tek bir istekleri var; ‘Bizlere dua etsin’ diyorlar. Bende bu isteklerini milletimize iletiyorum.”

“GÜREŞÇİLERİMİZ İLK DEFA PROFESYONEL ANLAMDA HAZIRLANDI”

2016 Olimpiyatları için güreşçilerin profesyonel anlamda çalıştırıldıklarına dikkat çeken Başkan Aydın, “Bakanlığımız ve Federasyon olarak her türlü imkanı sporcularımız için sağladık. İlk defa güreşçilerimiz profesyonel anlamda uzman kişiler tarafından kontrollü bir şekilde çalıştırıldılar. Daha da ötesi bireysel olarak hangi sporcumuzun ne eksiği varsa ona göre çalışma programı hazırlandı. İnşallah bunların meyvesini olimpiyatta alacağız” diye konuştu.

“ZİKA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK”

Olimpiyatların yapılacağı Brezilya’da yaşanan Zika virüsü ile ilgili de konuşan Başkan Musa Aydın, “Zika virüsü ile ilgili tedbirlerimizi aldık. Sporcularımıza ve teknik ekibimize alacakları önlemlerle ilgili broşürler dağıttık. Zaten bununla ilgili olarak Brezilya tarafı da açıklamalarında bununla ilgili olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. Bu yüzden şu anda sporcularımızın tedirgin olmalarını gerektirecek bir durum söz konusu değil” dedi.