SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darbe girişimi sonrası futbolda başlayan FETÖ / PDY temizliği sürerken yeni bir risk ortaya çıktı. Türk futbolunu dünyaya tanıtma ve markalaştırma fikriyle yola çıkan Süper Lig A.Ş'nin kurulma süreci sekteye uğrayabilir. Kulüpler Birliği Vakfı'nın (KBV) yaşanan son gelişmeler sonrası 11 Ağustos'ta bir araya gelmek üzere toplantı kararı almasının arkasında bu endişelerin yattığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERHelvacı`dan Aziz Yıldırım`a FETÖ cevabıHelvacı`dan Aziz Yıldırım`a FETÖ cevabı

En önemli sıkıntı, devletin hemen hemen tüm birimlerini kapsayan ve TFF içinde de kurulların istifasıyla devam eden sürecin belirsizlikler barındırması. Normal şartlarda 2017-18 sezonu için kasım sonunda ihaleye çıkmayı düşünen KBV, bunun ertelenmemesini istiyor. Aynı zamanda bürokrasinin yoğun sürecinde, Süper Lig A.Ş yasasının hâlâ bekletilmesi de sürecin uzayabileceğine delil olarak gösteriliyor.

İLGİLİ HABERSadri Şener: Paralar Pensilvanya`ya gittiSadri Şener: Paralar Pensilvanya`ya gitti

MURAT ÖZAYDINLI’DAN OLAY PAYLAŞIM

Fenerbahçeli yönetici Murat Özaydınlı, Beşiktaşlıları kızdıran bir paylaşımda bulundu. Özaydınlı, MHK'da 5 FETÖ bağlantılı ismin bulunduğuyla ilgili habere, “Şimdi ne olacak geçen yılın şaibesi” yorumunu yaptı.

İLGİLİ HABERHakan Şükür yüz kızartıcı suçtan atılacak!Hakan Şükür yüz kızartıcı suçtan atılacak!

TFF’DE BÜYÜK TEMİZLİK

Futbol Federasyonu, FETÖ ile alakalı görülen 105 kişiyle ilişiğini kesti. Yapılan açıklamada, söz konusu kişiler arasında klasman ve bölge hakem ve yardımcı hakemleri, İl Hakem Kurulu üyeleri ile ulusal ve bölgesel gözlemci ile temsilcilerin yer aldığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:08:08,