SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Beşiktaş’ı zengin etti

Fenerbahçe'nin Devler Ligi'nden elenmesi Avrupa'daki diğer temsilcimiz Beşiktaş'a yaradı. Kara Kartal 10 milyon Euro ekstradan kasasına koyacak.

Güncellenme: 00:57, 04/08/2016
Fenerbahçe Beşiktaş’ı zengin etti

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne 3. ön eleme turunda veda etmesi, Beşiktaş’ın kasasını dolduracak.

Fenerbahçe’nin elenmesiyle UEFA’nın kulüplere dağıttığı katılım payının yanı sıra önemli miktarda yayın gelirine de sahip olacak Beşiktaş, daha şimdiden Şampiyonlar Ligi’nden 2 katı para kazanmaya başladı. Siyah-beyazlılar, UEFA’dan kazanacağı katılım payı olan 12 milyon Euro’nun yanı sıra Şampiyonlar Ligi yayın gelirinden de önemli bir kazanç sağlayacak. Beşiktaş’ın yayın gelirinde yüzde 55 olan payı, Fenerbahçe’nin elenmesiyle önemli derecede yükselecek ve Siyah-beyazlılar yaklaşık 8-10 milyon Euro civarı ekstra geliri kasasına koyacak. Tahmini reklam ve stat gelirleri de eklendiğinde Siyah-beyazlı kulüp, 40 milyon Euro’lara ulaşan bir gelirin sahibi olacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ PAYLAŞIMI

Bu arada Beşiktaş, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden elenmesinden sonra resmi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

“Ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gururla temsil edeceğiz. #UCL @ChampionsLeague” yazan Siyah-beyazlılar, Şampiyonlar Ligi müziği eşliğinde Vodafone Arena Stadı’nın videosunu paylaştı.

Yayınlanma Tarihi:23:35,