SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3’üncü Lig ekiplerinden Altay’da önceki dönemlerde görev alan teknik direktör Turgut Uçar, eski sportif direktör Cenk Tekelioğlu ve eski futbolcu Eyyüp Hasan Uğur’un alacaklarında ciddi bir indirime gittiği belirtildi. Uçar, 145 bin TL olan alacağını önce 90 bin TL’ye, daha sonra 50 bin TL’ye indirirdi. Deneyimli teknik adam son olarak 50 bin TL’nin 2 taksitle ödenmesini de kabul etti.

Altay’dan 450 bin TL alacağı bulunan Cenk Tekelioğlu da 240 bin TL indirime giderek, 210 bin TL’ye razı oldu. Kulüpten 350 bin TL alacağı bulunan Hasan Uğur’un, 150 bin TL’ye yönetimle anlaştığı öğrenildi. Siyah-beyazlıların Gençlik Teşvik Sistemi’nden gelen 150 bin TL ödülle Hasan’a ödeme yaptığı belirtildi. Üç dosyayı kapatan Altay yönetimi, 945 bin TL yerine, 410 bin TL ödeyerek, toplam 535 bin TL tasarruf yapmış oldu. Bu arada transfer yasağına son olarak eski golcü Ömer Yalçın’ın 90 bin TL alacağı da eklendi.

RAKİP FATİH KARAGÜMRÜK

Altay, Kartepe kampındaki üçüncü hazırlık maçında yarın 2’nci Lig ekibi Fatih Karagümrük’le karşı karşıya gelecek. Müsabaka saat 16.00’da başlayacak.

Siyah-beyazlılar kamptaki ilk sınavında Gürcistan ekibi FC Zugdidi ile ikinci karşılaşmada ise ise Suudi Arabistan temsilcisi Al Riyadh ile 0-0 berabere kalmıştı. Altay, cuma günü İzmir’e dönecek.

Yayınlanma Tarihi:12:56,