SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira: “Tur her iki tarafa açık”

Vitor Pereira, Monaco karşısında turu garanti görmüyor. Sarı-lacivertlilerin hocası Fransızlara karşı oyun değil, skora göre oynayacaklarının sinyallerini verdi.

Güncellenme: 19:55, 02/08/2016
Vitor Pereira: “Tur her iki tarafa açık”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Şampiyonlar Ligi’nde çarşamba günü oynanacak olan Monaco maçı öncesinde açıklamalar yaptı. Turu getirecek skoru elde etmek için sahaya çıkacaklarını dile getiren Portekizli çalıştırıcı, kontrolsüz bir oyun oynamayacaklarını söyledi.

İşte Pereira’nın açıklamaları:

“Geçen maç kendi sahamızda opynadığımız maç bizim için zor geçti. Zorlu vbe iyi bir rakiple oynadık. İyi bir maç çıkardığımız düşünüyorum. Düzeltmemiz gereken noktalar. Bu tur her iki tarafa açık. Hem bireysel ve kolektif takım performansı anlamında kaliteli bir takımla oynayacağız. Beklentimiz iyi bir maç çıkarıp iyi bir sonuç almak. Bizim hedefimiz yarı kesinlikle turu geçmek. Buradan sonuç almka zorundayız. Her takımın kuvvetli ve zayıf yönleeri var. Az zamanda çalıştık ve bizim de geliştirmemiz gereken zayıf yönlerimiz var. Şu an çok iyi oynayacağız bdiye bir düşüncemiz yok. Pragmatist bakmak zorundayız. Benim tek isteğim turu geçebilmek.”

“Taraftarlar olmadığı zaman kalite de eksik oluyor. Taraftar yok, zemin de kalitesiz. Futbol taraftarlar için yapılan bir gösteri. Rakip kulübün kararı bu, benim kulübün değil. Bu karara saygı duymak zorundayım. Onlar da burada olsa daha güzel olurdu.”

“ÇOK ŞÜKÜR ERTUĞRUL VAR”

“Volkan Demirel’in durumu sona ermedi. Az süredir çalışmalarını sürdürüyor. Fabiano’nun sakatlığı ciddi bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması gerekti. Ertuğrul iyi bir kaleci, yetenekli bir kaleci. Şükürler olsun ki böyle bir kalecimiz de var. Sezon öncesi performansı ona bu formayı vermemizi sağladı.”