SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Ribas’ın gidişinin ardından ismi Fenerbahçe ile anılan yaratıcı orta saha Mathieu Valbuena, Fenerbahçe haberlerini sert bir dille yalanladı. Lyon’da kalma konusunda kararlı olduğunu ifade eden 31 yaşındaki futbolcu, sarı-lacivertlilerle ilgili transfer söylentilerine, “Basın boş boş konuşuyor. Resmen rezillik. Yüzde yüz Lyon’da kalacağım. Burada kendimi iyi hissediyorum” diye konuştu.

Geçtiğimiz haftalarda Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, Valbuena transferi için Fenrebahçe ile görüştüklerini; fakat transferde etkileyici unsurun Valbuena’nın isteği olduğunun altını çizmişti.

Fransız kulübünün başkanı Jean-Michel Aulas, “Bu iyi bir haber. O çok iyi bir oyuncu ve takım arkadaşlarına örnek bir profesyonel. Özel yaşamında bir tehlike hissetmiyorsa Avrupa’da oynamaya devam edebilir. Onun bzimle birlikte olmasından dolayı mutluyum” şeklinde konuştu.

Mathieu Valbuena, Lyon’un 2. olarak bitirdiği geçtiğimiz sezonda 26 maç oynamış ve 1 gol kaydetmişti. Oyuncunun, kulübü ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:17:20,