SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

105 kişinin TFF ile ilişkisi kesildi

Türkiye Futbol Federasyonu, FETÖ soruşturması kapsamında 94 kişinin ilişkisinin kesildiğini açıkladı. TFF, sonraki açıklamasında ise bu sayının 105'e çıktığını duyurdu.

Güncellenme: 09:24, 03/08/2016
105 kişinin TFF ile ilişkisi kesildi

Türkiye Futbol Federasyonu, federasyon bünyesindeki FETÖ soruşturması altında 94 kişinin ilişkisinin kesildiğini açıkladı. TFF, sonraki açıklamasında ise bu sayının 105’e çıktığını duyurdu.

TFF konu ile ilgili, “Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine 94 kişinin TFF ile ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen kişiler arasında klasman ve bölge hakem ve yardımcı hakemleri, İl Hakem Kurulu üyeleri ile ulusal ve bölgesel gözlemciler yer almaktadır.” açıklamasını yaptı.

11 TEMSİLCİ DAHA EKLENDİ

TFF, bu açıklamanın ardından 11 temsilcinin de federasyon ile ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

TFF, “Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine Temsilciler Kurulu’nun bir üyesinin istifasını kabul etmiş, müsabakalarda görev alan 10 temsilcinin ise kurumla ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen temsilciler arasında bir Üst Klasman Temsilcisi, bir Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ile 8 adet klasman temsilcisi yer almaktadır.” bildirisini yaptı.

 

Yayınlanma Tarihi:17:47,