SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kürekçi Enes Kuşku’dan mesaj var

Geçtiğimiz ay Sakarya’da trafikte yaşanan tartışma sonrası trafik magandaları tarafından kasık ve sol bacak adalesinden bıçaklandığı için 2016 Rio Olimpiyatları kadrosundan çıkarılan Galatasaray'ın milli kürekçisi Enes Kuşku, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Rio de Janeiro’ya davet edildi.

Güncellenme: 16:56, 02/08/2016
Kürekçi Enes Kuşku’dan mesaj var

Milli Kürekçi Enes Kuşku, yaşadığı talihsiz olay sonrasında sağlık durumunun günden güne iyiye gittiğini ve yaklaşık 2 hafta sonra antrenmanlara başlayacağının müjdesini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Rio'ya davet edildiği için oldukça mutlu olduğunu dile getiren milli kürekçi, “Bakanlığın davetini sağlık durumumdan dolayı kabul edemedim. Onlar da beni anlayışla karşıladılar. Bana bu şansı tanıdıkları için kendilerine teşekkür ederim. Ülkem için çalışmaya devam edeceğim. Yaklaşık 2 hafta sonra antrenmanlara başlayarak 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemi ve Galatasaray'ı temsil etmek için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

2016 Rio Olimpiyatları'na gidemeyen milli kürekçimiz, kendisinin yerine katılan arkadaşı Cem Yılmaz ve Hüseyin Kandemir'in ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını da vurguladı.