SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnegölspor Kulüp Başkanı Timur Erezsarı ve yönetim kurulu üyeleri, kulübün eski başkanlarından İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Anıl’ı ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Erezsarı, Anıl’a İnegölspor forması hediye etti. Erezsarı, “Anıl’ın İnegölspor’a karşı bu sahiplenici tutumunu İnegöl’deki bütün büyüklerimizin, iş adamlarımızın, yöneticilerimizin örnek alması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her zaman belirttiğim gibi İnegölspor, İnegöl’ün bir değeridir. İnegöl’ün değerlerinin İnegölspor’a sahip çıkması gerekir. Birlikte bütün olabildiğimiz takdirde başarı kaçınılmazdır. Başarılı olacağımız kanaatindeyiz, inancındayız. Biz inandık, bizimle birlikte bütün İnegöllülerinde inanmasını istiyoruz. Bize her noktada destek olmalarını istiyoruz” dedi.

Anıl ise, “İnegölspor 2016-2017 sezonuna büyük umutlarla giriyor. Yeni yönetim, yeni kadro, yeni umutlar. İnegöl gibi 250 bin nüfusu, yaklaşık 1.2 milyar dolar ihracatı olan, yaklaşık 250-300 tane fabrikanın çalıştığı bir sanayi şehrinin PTT 1. Lig’e oynaması lazım. Fikstürler çekildi. Kuralar çok kolay değil. Çok kolay bir grupta değiliz. İnşallah bu grupta lider olup, arzu ettiğimiz yere geliriz. İnegölspor’da geçmişte başkanlık yaptım. Çok uzun yıllar yöneticilik yaptım. İnegölspor’da işlerin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilen arkadaşlarınızdan bir tanesiyim. İnegölspor’da yönetim kurulu toplantılarının son gündem maddesi paradır. En sıkıntılı olanı da odur. Bunun için yöneticilerin çok çalışması lazım. Çok harcaması lazım, çok kaynak bulması lazım. Ben öyle ümit ediyorum ki bu konuda gerek belediyemizin, gerek iş dünyasının, gerek sporseverlerin desteğiyle arzu edilen noktaya gelinir ve İnegölspor arzu ettiği lige çıkar. Şimdilik şahsım olarak İnegölspor’un bir deplasman masraflarını da üstleniyorum. Ben hem oda başkanı, hem de şahsım olarak üzerimize düşen görevi yapacağım” ifadelerini kullandı.