SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan Fethullah Gülen açıklaması

Aziz Yıldırım, Hüseyin Gülerce'nin kendisi ve Fethullah Gülen ile ilgili açıklamalara cevap verdi.

3 Temmuz operasyonunun başından beri, “Mesele şike değil, memleket elden gidiyor” diyen Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, yapılanların şahsi kızgınlıkla açıklanamayacağı görüşünde. Yıldırım, “Benim bir lafımla böyle bir şey yapılacaksa yanmışız. Bu kadar basit bir gerekçe olabilir mi? Bunun bu şekilde olduğuna inanmıyorum” dedi.
Hüseyin Gülerce’nin, önceki akşam CNNTÜRK’te Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlarken, Fenerbahçe’ye şike operasyonunun nasıl yapıldığına ilişkin açıklamaları büyük yankı yarattı.
Cemaatin içinden çıkan ve bir çok sırrını bilen Gülerce’nin, şike operasyonunun Gülen’in Aziz Yıldırım’a olan şahsi kızgınlığıyla başladığı iddiası önceki gece ve dünün en çok konuşulan konularından biri oldu.
Gündemi belirleyen bu açıklamaları bizzat olayın muhatabı Aziz Yıldırım yanıtladı.
Gülerce’nin anlattığı gibi, uçak yolculuğu sırasında yanındaki birine Fethullah Gülen aleyhine sözler söylemiş miydi? Söylemişse konuşmalarını Gülen’e taşıyan bu kişi kimdi? “Geçmişte bu konuda bir çok kişi ile konuştum. Hangisi olduğunu nereden bileyim? Sözü edilen kişinin kim olduğunu şu an hatırlamıyorum.”
Peki size ve Fenerbahçe’ye, Gülerce’nin dediği gibi Gülen aleyhine sözleriniz yüzünden operasyon yapılmış olabilir mi? “Bir lafla böyle bir şey olacaksa yanmışız. Bunun bu şekilde olduğuna inanmıyorum. Bu kadar basit olamaz. Bana göre başka nedenler var.” (Hürriyet Gazetesi)