SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olgun Peker’den Hüseyin Gülerce sözlerine tepki!

3 Temmuz şike davası nedeniyle 1 yıl hapiste kalan Olgun Peker, Hüseyin Gülerce'nin şike operasyonu hakkındaki sözlerine üzerine açıklama yaptı.

Güncellenme: 19:33, 01/08/2016
Olgun Peker’den Hüseyin Gülerce sözlerine tepki!

Yazar Hüseyin Gülerce’nin katıldığı televizyon programında “Hedef Fenerbahçe değil, Aziz Yıldırım’dı” açıklamaları büyük ses getirdi. Bu sözler üzerine 3 Temmuz şike davası döneminde Giresunspor’un başkanlığını yapan Olgun Peker’den yanıt geldi.

İLGİLİ HABER``Şike operasyonunu Fethullah Gülen yaptı``“Şike operasyonunu Fethullah Gülen yaptı“

Yazılı bir açıklama yapan Peker, şu sözleri kullandı:

”Son günlerde, özellikle dün gece bazı haber organlarında Hüseyin Gülerce başta olmak üzere ”3 Temmuz Fethullah Gülen operasyonudur” söylemleri trajikomik bir hal aldı. O zaman bu yapının kalbinde olup birçok davada insanların hayatları ile oynayanlara ve buna göz yumanların bugün çıkıp TV kanallarında masum pozlar vererek açıklama yapmaları yersiz ve lüzumsuzdur. Amaçları kendilerini kurtarmaktır. Kaldı ki Hüseyin Gülerce’nin CNN Türk’te yaptığı açıklama hala örgüte tepkiyi azaltma adınadır. Gülerce, hedefi sadece Aziz Yıldırım olarak gösteriyor. O dönem örgütün kalbinde bulunan Gülerce ve onun gibiler gayet iyi bilmelidirler, (ki gayet iyi biliyorlar) hedef Türk futboluydu, hedef Türk futbolu üzerinden, masum insanları kullanarak devleti ele geçirmekti. Kalbi, vicdanı olanlar bildiklerini o gün söyleyecekti. Bugün çıkıp ekranlarda masum rollerine girerek konuşmayacaklar. Çünkü bizim 3 Temmuz 2011’de dile getirdiklerimizi Türkiye de artık biliyor. Neden o zaman sustunuz? Bize onu anlatın. İncitilen, itibarsızlaştırılmaya çalışılan hayatların karşılığını bu tip söylemlerle veremezsiniz.”

Yayınlanma Tarihi:19:29,