SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Monaco ile 3 Ağustos Çarşamba günü karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe’den taraftara uyarı geldi. Fransa hükümetinin aldığı karar doğrultusunda Monaco’ya giriş yapamayacak olan sarı-lacivertli taraftarların, bu konuda hassasiyet göstermeleri istendi.

İLGİLİ HABERDarbe girişiminden korkup kampı terk ettiDarbe girişiminden korkup kampı terk etti

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“03 Ağustos 2016 Çarşamba günü Monaco'da oynayacağımız UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş karşılaşmasıyla ilgili olarak, daha önce AS Monaco Direktörlüğü'ne, Monaco Prensliği İçişleri Bakanlığı Danışmanı imzasıyla gönderilen yazıda, Fenerbahçe taraftarlarının maç günü, Monaco Prensliği topraklarında bulunmalarının hükümet kararıyla yasaklandığı bildirilmişti.

Bu karara ek olarak, Fransa Cumhuriyeti Alpes-Maritimes Valiliği kararları uyarınca, 1 Ağustos Pazartesi, yerel saatle 00:00 ve 3 Ağustos Çarşamba yerel saatle 23:59'a kadar, Fenerbahçe Spor Kulübü taraftarlarının, bireysel ya da toplu halde, Alpes Maritimes Bölgesi'ne girişi yasaklanmış, yerel otoritelerce bahse konu karara muhalif davranış gösteren taraftarlara kanuni yaptırım uygulanacağı ifade edilmiştir. (Bu bölgeye Monaco da dahildir)

Alınan kararlar kapsamında, taraftarlarımız bahse konu bölgelerde Fenerbahçe taraftarı olduklarını belli eden aksesuarlar kullanamayacak(Forma, atkı, bayrak vb.), bireysel ya da toplu tezahürat yapamayacak, Fenerbahçe taraftarları olduklarını belli eden tüm hal ve hareketlerden kaçınmak durumunda kalacaklardır.

Fransa resmi otoriteleri tarafından alınan tüm resmi kararlara, taraftarlarımızın herhangi bir sorun yaşamamaları adına itibar edilmesini önemle rica ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”

Yayınlanma Tarihi:16:13,