SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darbe girişiminden korkup kampı terk etti

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından Çaykur Rizespor'un İranlı futbolcusu Ramin Rezaeian, tıpkı vatandaşı Mehdi Taremi gibi Avusturya kampını terk etti.

Güncellenme: 14:30, 01/08/2016
Darbe girişiminden korkup kampı terk etti

Çaykur Rizespor, İranlı iki futbolcusunun kampı terk etmesinin şokunu yaşıyor. Önce Mehdi Taremi, ailesinin tehdit telefonları aldığını gerekçe göstererek ülkesine döndü. Daha sonra da darbe girişimini bahane gösteren Ramin Rezaeian da kampı terk etti.

İLGİLİ HABERAziz Yıldırım`ın o sözleri tişört oluyorAziz Yıldırım`ın o sözleri tişört oluyor

Sezon başında İran Persian Gulf Pro Lig ekiplerinden Persepolis takımında forma giyen ve geçen sezonun gol kralı forvet oyucusu 23 yaşındaki Mehdi Taremi ile aynı takımda forma giyen sağbek ve orta saha oyuncusu Ramin Rezaeian ile sözleşme imzaladı. Rize’ye gelen iki futbolcu düzenlenen imza töreninin ardından takımın önce Rize, ardından da Avusturya kampına katıldı. İranlı futbolculardan Mehdi Taremi, ülkesindeki bir grup taraftarın başlattığı, ‘ülkene geri dön’ kampanyası sonrası ailesine yönelik tehditler aldığını gerekçe göstererek kampı terk eden ilk futbolcu oldu.

İLGİLİ HABERAziz Yıldırım`dan `darbe girişimi` yorumuAziz Yıldırım`dan `darbe girişimi` yorumu

“O KADAR TANKI İLK DEFA ŞEHİRDE GÖRDÜM, ÇOK KORKTUM”

İranlı oyuncu Ramin Rezaeian darbe girişiminin ardından korktuğunu söyleyen ülkesine geri döndü. Dün akşam takımın Avusturya kampını terk eden İranlı futbolcu takım arkadaşlarına yazdığı mesajda, ”Türkiye’de savaş çıktı. O kadar tankı ilk defa şehirde gördüm. Gerçekten çok korktum. Dedim ki, ‘Allah’ım ben bu yabancı ülkede Mehdi’siz ne yapayım?’ Mehdi’nin gidişi ile takımda herkesin bana bakışını değişmiş hissettim. Belki böyle değildi, ben öyle hissettim. Ama çok kötüydüm” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERFikret Orman: Beşiktaş camiası darbeye karşıdırFikret Orman: Beşiktaş camiası darbeye karşıdır

Çaykur Rizespor Kulübü’nün, 2 yıllık sözleşmeleri bulunan futbolcular için FIFA’ya başvuruda bulunacağı öğrenildi.

ramin-iç-01-08

ramin-iç-02-08

Yayınlanma Tarihi:14:25,