SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Şike operasyonunu Fethullah Gülen yaptı”

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, CNN Türk'te katıldığı programda 3 Temmuz şike davası hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Gülerce, şike operasyonun hedefinde Fenerbahçe olduğunu ve bunu cemaatin yaptığını söyledi.

Güncellenme: 23:53, 31/07/2016
”Şike operasyonunu Fethullah Gülen yaptı”

Bir dönem adı Fethullah Gülen cemaati ile anılan Star gazetesi yazar Hüseyin Gülerce, 3 Temmuz şike davası hakkında konuştu. Gülerce, CNN Türk’te katıldığı programda şike davasının asıl hedefinin Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe olduğunu söyledi. FETÖ ile ilgili bilgiler veren Gülerce, şike davasının Aziz Yıldırım’ı tasfiye etmek için başlatıldığını belirtti.

 

İşte Gülerce’nin canlı yayındaki sözleri:

“Aziz Yıldırım, uçakta bir arkadaşına Fethullah Gülen hakkında tepki gösteriyor. O da gidiyor bunu Gülen’e söylüyor. Gülen de buna takıyor. Şike operasyonu için de bu yüzden düğmeye basılıyor. Aziz Yıldırım’ın Gülen hakkındaki olumsuz görüşlerinin Türkiye’nin en çok taraftarı olan camiaya sirayet etmesi istenmedi. Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım’ın kendisi ile ilgili olumsuz düşüncelerinden rahatsız olduğu için şike operasyonu yaptı. Ben Galatasaraylıyım. Yalovaspor’un eski başkanıyım. Şike, Türk futbolunda her zaman vardı ama o süreç şike süreci değildi.”

Yayınlanma Tarihi:23:32,