SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Reikerink istedi, Galatasaray anlaştı

Bu transfer için Liverpool’a 2.5 milyon Euro bonservis ödemeye hazırlanan yönetim, önlibero oynayan Leiva’ya sezon başına 2.7 milyondan 3 yıllık imza attıracak. Sambacı hafta içi resmen açıklanacak.

Güncellenme: 08:36, 31/07/2016
Reikerink istedi, Galatasaray anlaştı

Serdar Aziz ve Emre Başsan dışında henüz transfer yapamayan Galatasaray bombayı patlatıyor. Teknik direktör Riekerink'in “Yeni arkadaşlar takıma katılacak” dediği futbolcunun Lucas Leiva olduğu öğrenildi. Sakatlığı bulunmasına karşın Hollandalı çalıştırıcının ısrarla istediği Brezilyalı ön libero ile kesin olarak anlaşmaya varıldı. 29 yaşındaki futbolcu için kulübü Liverpool'a 2.5 milyon Euro'luk bir bonservis bedeli ödenecek.

Oyuncu ise 3 sezonluk sözleşme kapsamında her yıl 2.7 milyon Euro verilecek. Transferin bu hafta kesin olarak açıklanması beklenirken, başarılı futbolcu tedavisine İstanbul'da G.Saraylı doktorların gözetiminde devam edecek. Leiva'nın sakatlık sürecinde Dzemaili'nin takımı idare edebileceğini düşünen Riekerink'in raporu doğrultusunda bu transfere yönetimden onay çıktı ve mutlu sona ulaşıldı.

Yayınlanma Tarihi:08:34,